ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۷۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجرا می‌کند
ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۷۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجرا می‌کند
مدیر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که مهم‌ترین هدف این ستاد توجه به اشتغال جوانان و ایجاد اشتغال پایدار روستایی است، گفت: ۷۰۰ طرح در قالب طرح‌های بنیاد برکت و احسان در حال اجراست.

به گزارش شمس، مصباح ربانی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده  میانه گفت: از سوی این ستاد طرح های سحاب،آسمان، مهتاب و طرح های مشارکتی مانند بنگاه‌های زود بازده در سطح کشور به ویژه در استان آذربایجان شرقی در حال اجراست و در هر طرح برای سه نفر شغل ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح ها روستاهای مراغه و آذرشهر به جهت داشتن ظرفیت بالا از استان آذربایجان شرقی را انتخاب کرده‌ایم که طرح های سحاب، آسمان در آنها اجرایی می شود همچنین تسهیلگرانی در کنار آفرینان که می توانند به اجرای طرح ها بپردازند انتخاب شده اند تا با تشکیل کارگروه روستایی به ظرفیت سنجی و اهلیت سنجی اقدام کنند تا با هماهنگی بانک عامل از تسهیلات کم بهره برخوردار شوند.

ربانی سه هدف ایجاد اشتغال پایدار در روستاها، دستیابی ساکنان روستاها به درآمد پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را از اولویت‌های اجرای طرح های مذکور عنوان کرد.

وی افزود: اجرای طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت همانند طرح سحاب و آسمان جهت اشتغال پایدار روستایی در روستاهای شهرستان میانه که دارای ظرفیت هستند به بنیاد برکت پیشنهاد شده و در مرحله بررسی است که بعد از بررسی با هدف تولید، ایجاد اشتغال، بازار مصرف مشخص و نیاز منطقه از سوی ستاد اجرایی فرمان امام به مرحله اجرا گذاشته می شود.