زنگ هشدار در وادی رحمت تبریز/ حاضران پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند
زنگ هشدار در وادی رحمت تبریز/ حاضران پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز اعلام کرد: در پی افزایش آمار اموات کرونایی و عدم رعایت هشدارهای بهداشت و سلامت توسط گروهی از شهروندان، وادی رحمت تبریز در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

به گزارش شمس، «فرخ جلالی» با گلایه از برخی شهروندان نسبت به عدم رعایت اصول بهداشت و سلامت در وادی رحمت تبریز اظهار داشت: با وجود هشدارهای مکرر و توصیه اکید برای حضور حداقلی مردم در مراسمات تشییع و تدفین، برخی از شهروندان با عدم رعایت موارد بهداشتی، سلامت دیگران را هم به خطر می‌اندازند.

وی با تاکید بر عدم لزوم مراجعه به ساختمان‌های اداری سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز برای امورات متفرقه، خاطرنشان ساخت: وادی رحمت به دلیل تدفین متوفیان کرونا و نیز ازدحام ناشی از حضور شهروندان در مراسمات تشییع و تدفین حتی برای اموات غیرکرونایی، به منطقه پرخطر و مستعد شیوع کرونا تبدیل شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با اشاره به افزایش مجدد آمار متوفیان کرونایی، ابراز داشت: با توجه به ایجاد ازدحام و احتمال عدم رعایت فاصله اجتماعی در آرامستان های سطح شهر، از شهروندان خواهشمندیم تا اطلاع ثانوی از حضور در این اماکن خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه به دلیل رعایت حال خانواده های معزا، اقدامات ما به هشدارهای لسانی و توصیه و بنر محدود شده است، گفت: درپی شیوع مجدد ویروس کویید۱۹ و افزایش متوفیان کرونایی، محدودیت‌های حضور در وادی رحمت تبریز دوباره برقرار شده اما برخی از شهروندان به این موارد توجهی ندارند.

این مقام مسئول متذکر شد: باتوجه به تاکید نهادهای ذیربط بر ممنوعیت تجمعات، برگزاری هرگونه مراسمات ترحیم و یادمان در سطح آرامستان‌های تبریز ممنوع بوده و حضور در آیین تشییع و تدفین اموات نیز فقط برای جمع محدودی از بستگان درجه یک امکانپذیر خواهد بود.

فرخ جلالی شرط حضور محدود بستگان درجه یک در نماز میت، تشییع و تدفین را استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان کرد و افزود: عوامل حراست و ماموران پلیس از حضور افرادی که هشدارهای بهداشتی را رعایت نکرده و جان دیگر شهروندان را به خطر اندازند، ممانعت خواهند کرد.

وی با تاکید بر حفظ سلامت پرسنل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز نیز گفت: علاوه بر تامین لوازم حفاظتی، آزمایشات دوره‌ای تست کرونا برای تمام پرسنل انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/