روزهای سیاه تبریز در سایه مازوت‌سوزی/ «نیروگاه حرارتی» متهم ردیف اول!
روزهای سیاه تبریز در سایه مازوت‌سوزی/ «نیروگاه حرارتی» متهم ردیف اول!
چند سالی است که مصرف سوخت مازوت بدون رعایت استانداردهای خروجی دودکش در نیروگاه‌ فرسوده تبریز باعث افزایش بار آلودگی هوای شهر شده است و به نظر می‌رسد مردم این کلانشهر هم چاره‌ای جز تحمل آلایندگی ناشی از سوختن این ماده ندارند.

به گزارش خبرنگار شمس، رنگ طوسی آسمان تبریز با فرار رسیدن روزهای سرد سال، تحت تاثیر آلودگی چنان برای مردم عادی شده که دیگر کمتر کسی به یاد دارد آسمان آبی آفریده شد تا همگان زیر چتر این عرش بلند، لذت زیبایی را تجربه کنند.

با بررسی عوامل اصلی آلوده‌کننده هوای شهر تبریز به «نیروگاه حرارتی» می‌رسیم؛ چند سالی است که مصرف سوخت مازوت بدون رعایت استانداردهای خروجی دودکش در این نیروگاه‌ فرسوده و از رده خارج باعث افزایش بار آلودگی هوای شهر شده است و به نظر می‌رسد مردم این کلانشهر هم چاره‌ای جز تحمل آلایندگی ناشی از سوختن این ماده ندارند.

گفته می‌شود نیروگاه حرارتی تبریز معادل ۳۳ درصد مصرف کل استان آذربایجان‌شرقی گاز دریافت می‌کند اما به‌علت سیستم معیوب و فرسوده تولید برق آن به‌نسبت حجم گاز دریافتی بسیار ناچیز است!

مسئولان هر سال در تریبون‌ها حرف از لزوم تغییر تکنولوژی این نیروگاه می‌زنند، اما در عمل اقدام ملموسی در این خصوص صورت نگرفته و دود آلودگی آن کماکان به چشم مردم می‌رود!

انتهای پیام /

  • نویسنده : میلاد نوروزی