رهبر معظم انقلاب با ظرافت‌های کلامی و بیانی خاص ادبیات مقاومت را غنی‌سازی کردند
رهبر معظم انقلاب با ظرافت‌های کلامی و بیانی خاص ادبیات مقاومت را غنی‌سازی کردند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: رهبر معظم انقلاب با ظرافت‌های کلامی و بیانی خاص ادبیات مقاومت را بیش از پیش غنی‌سازی کردند، آنچه معظم له درباره سپاه قدس و وظایف مردم و ملت‌های مقاومت در راستای افزایش غرور ملی بود.

به گزارش شمس، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جلسه اخلاق و معنویت مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با بیان اینکه بعداز دو هفته پر الهتاب خطبه‌های نماز جمعه رهبر معظم انقلاب یوم‌الله دیگر در ماه‌های پرماجرای اخیر را رقم زد اظهار داشت: بعداز شهادت سپهبد سلیمانی و تشییع و بدرقه تاریخی و جریان ساز پیکر و سیلی سخت فرزندان ملت در سپاه به آمریکا و همچنین سقوط تلخ هواپیمای اوکراینی و از سویی موج سواری سنگین رسانه‌ای بر این موضوعات از جانب استکبار، خطبه های رهبرمعظم انقلاب اسلامی، بار دیگر عظمت قدرت نرم ایران را به رخ جهانیان کشید.

امام جمعه تبریز افزود: در حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی سوگ و تلخی حادثه از یک طرف و از سوی دیگر موج سواری سهمگین استکبار و در کنار آن برخی تهدیدات بچگانه رئیس جمهور احمق آمریکا، عده‌ای هتاک و فرصت طلب تجزیه‌خواه برای انتقام از نظام به میدان وارد شدند تا با ایجاد احساس ناامنی، دل‌ها را بلرزاند.

وی با اشاره به شبهه افکنی دشمنان برای مشغول سازی افکار عمومی گفت: آشوب سازی و کشته سازی از جمله اهداف استکبار در حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی بود تا به زعم خودشان در کشور الهتاب ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه موضع‌گیری‌های غیرکارشناسی برخی از خواص هم به التهاب جامعه می‌افزود، گفت: در این شرایط باید راهی برای خروج از التهاب جامعه پیدا می‌شد که اقامه نماز جمعه تهران توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی یک اقدام زیرکانه و هوشمندانه، دشمن شکن در این زمینه بود.

آل‌هاشم حضور میلیونی مردم در نماز جمعه تهران و راهپیمایی مردم سراسر کشور بعد از نماز عظمت قدرت نرم ایران را به دنیا نشان داد تصریح کرد: از ۲۴ آبان تا ۲۷ دی مردم ایران اسلامی چندین بار حضور باشکوه در صحنه داشتند؛ بعداز آشوب‌های بنزینی تا جمعه هفته گذشته نقطه اوج آن تشییع سردار سلیمانی که به تعبیر رهبر انقلاب بزرگ‌ترین بدرقه تاریخ بود که حکایت از تولید قدرت نرم در جمهوری اسلامی ایران دارد که در جهان بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه اینکه خطبه‌های نماز جمعه تهران از جهات مختلف حائز اهمیت بود ادامه داد: تکرار راهبردی از آرمان‌ها، اهداف و سیاست‌های نظام اسلامی محور اصلی بیانات رهبر معظم انقلاب بود ؛ در حالی که بسیاری از ماها فکر می‌کردیم که معظم له فرازهایی توفنده‌تر از در تهدید آمریکا به انتقام سخت و افشاگری از جریانات سازشکار بعضی از جریانات داخلی خطبه‌ها را ایراد خواهند کرد اما این بیانات با سخنرانی‌های حسینیه حضرت امام تفاوتی نداشت.

امام جمعه تبریز گفت: قالب خطبه‌های نماز جمعه در حضور میلیونی مردم، توجه همه رسانه‌های جهان، دوستدارن و دشمنان نظام به پیام و سخنان انقلاب از زبان رهبر فرزانه انقلاب جلب کرد.

وی تاکید کرد: خلاصه خطبه های نماز جمعه تهران این بود، برخلاف توهم دشمن، جمهوری اسلامی ایران ضعیف نشده است  و باورها و رفتارهایمان تغییری نکرده است و صحبت امروز ما تکرار همان آرمان‌ها است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب ملت ایران صبار و شکور است گفت: ملت ایران با این عدم تغییر و با این استقامت معادلات جهان را بهم زدیم و موازنه دشمن را برهم زدیم.

امام جمعه تبریز مخاطب خطبه‌های نماز جمعه تهران را استکبار دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود خطاب به مردم ایران و منطقه به استواری گام‌ها، مقاومت فعال، ادامه انتقام سخت با اخراج آمریکا از منطقه تاکید کردند.

آل‌هاشم با بیان شاید به ظاهر جریان جدیدی در این خطبه‌ها تولید نشده است تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب با ظرافت‌های کلامی و بیانی خاص ادبیات مقاومت را بیش از پیش غنی‌سازی کردند، آنچه معظم له درباره سپاه قدس و وظایف مردم و ملت‌های مقاومت در راستای افزایش غرور ملی بود.

وی با اشاره به دیگر ویژگی‌های خطبه های نمازجمعه تهران در ۲۷ دی ماه گفت: مقام معظم رهبری در خطبه‌هایشان صفحات جدید در جهان اسلام گشودند که اتحاد ملت‌های مقاومت در برابر استکبار و صهیونسیم از یک آرمان بزرگ به یک برنامه منسجم اقدام تبدیل شده و مکتب شهید سلیمانی بالنده‌تر شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بالندگی مکتب سلیمانی اتحاد ملت‌های مقاومت را راه‌سازی منطقه از شر آمریکا عنوان کرد و گفت: اکنون دیگر زمان اعمال حمایت از مظلومان عالم نیست بلکه زمان اعلام حمایت از آنها فرا رسیده است چرا که استکبار از هر زمان ضعیف‌تر و مقاومت از هر زمان قوی‌تر شده است.