رشد ۵۴ درصدی زکات آذربایجان‌شرقی در چهار ماهه نخست سال/ آزادی زندانیان، تهیه جهیزیه و مسکن از محل پرداخت زکات
رشد ۵۴ درصدی زکات آذربایجان‌شرقی در چهار ماهه نخست سال/ آزادی زندانیان، تهیه جهیزیه و مسکن از محل پرداخت زکات

فاتح گفت: مردم نيكوكار استان از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 13 میلیارد تومان زكات پرداخت كردند.

یونس فاتح در گفت‌وگو با خبرنگار شمس در خصوص رشد ۵۴ درصدی زکات در چهار ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ اظهار داشت: مردم نیکوکار استان از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۱۳ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

وی افزود: ۹۵ درصد از زکات جمع آوری شده در چهار ماهه سالجاری برای امور محرومان هزینه شده و بقیه درآمد حاصل نیز در طرح های عام المنفعه مصرف شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تعداد ۳۱۴ مبلغ برای ترویج و تبلیغ زکات به روستاها اعزام شدند، گفت: اکنون ۲ هزار و ۷۸۴ عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان مشغول فعالیت و ترویج این فریضه الهی هستند.

وی به موارد مصرف زکات جمع آوری شده در استان اشاره کرده و افزود: پرداخت ۵۱ مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، کمک به بهسازی و تعمیر مسکن ۵۷ خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه های درمان و تحصیل ۴۴۵ نیازمند، آزادی ۳ زندانی و پرداخت کمک معیشت به ۲ هزار و ۵۲ خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۷ است.

فاتح همچنین به درآمدهای زکات فطره و کفارات استان از ابتدای سال تاکنون اشاره کرده و عنوان کرد: مردم آذربایجان‌شرقی امسال تاکنون ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات فطره و کفاره پرداخت کردند که رشد ۳۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ داشته و ۱۰۰ درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شده است.

وی همچنین بر ضرورت پرداخت الکترونیکی کمک‌های مردمی به نیازمندان اشاره و بیان کرد: مردم خیّر استان می‌توانند کمک‌های مالی خود به محرومان را از طریق تلفن همراه خود با شماره گیری کد #۰۴۱*۸۸۷۷* پرداخت کنند.