راه‌اندازی رشته‌های مهندسی نفت و مهندسی پلیمر در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز
راه‌اندازی رشته‌های مهندسی نفت و مهندسی پلیمر در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز
دبیر ستاد اجرایی هدایت تحصیلی و جذب دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از راه‌اندازی رشته مهندسی پلیمر و مهندسی نفت در مقطع کارشناسی این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش شمس، سعید نامور با بیان این‌که پذیرش در رشته‌های رشته مهندسی پلیمر و مهندسی نفت صرفاً باآزمون و از طریق شرکت در کنکور سراسری است، اظهار کرد: علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در این رشته‌ها می‌توانند با شرکت در کنکور سراسری سال ۹۹ و در صورت کسب رتبه مجاز، دانشگاه آزاد اسلامی را به‌عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنند.

وی با بیان این‌که مهندسی پلیمر از رشته‌های مهندسی تقریباً جوان است، گفت: به دلیل کاربرد روزافزون پلیمر در صنایع مختلف، این رشته به سرعت رشد کرده و امروزه جزء یکی از رشته‌های مهم کشورهای صنعتی است.

نامور تصریح کرد: تنوع گرایش‌های رشته مهندسی پلیمر در مقاطع تحصیلات تکمیلی از یک طرف و کاربردی بودن و رو به گسترش بودن آن در کشور ما از طرف دیگر، منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی خوب برای فارغ‌التحصیلان این رشته می‌شود.

وی در خصوص رشته مهندسی نفت گفت: با توجه به این‌که صنایع نفتی نقش زیربنایی را در بیشتر صنایع ایفا می‌کنند و به علت وجود میدان‌های نفتی و گازی عظیم در کشور ما، تأکید زیادی به راه‌اندازی علوم مربوط به این موارد در مراکز آموزش عالی شده است.

دبیر ستاد اجرایی هدایت تحصیلی و جذب دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان گرایش‌های مختلف مهندسی نفت می‌توانند در شرکت‌های تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی مشغول شوند.

نامور خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته‌های دایر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه به شماره ۰۹۹۰۶۱۰۷۴۵۳ تماس گرفته و از راهنمایی مشاوران این مرکز بهره‌مند شوند.