راه‌اندازی خط مونتاژ تراکتورسازی ایران در جمهوری آذربایجان
راه‌اندازی خط مونتاژ تراکتورسازی ایران در جمهوری آذربایجان
رئیس اتاق بازرگانی تبریز از راه اندازی خط مونتاز تراکتور ایران در جمهوری آذربایجان خبر داد.

به گزارش شمس،  یونس ژائله در دیدار بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با و اعضای هیات نمایندگان اتاق تبریز با اشاره به شاخصه اقتصادی و تجاری بودن مردم استان اظهار داشت: با برطرف نمودن مشکلات موجود در گسترش روابط اقتصادی دو کشور روابط دو جانبه در راستای توسعه اقتصادی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان بیش از بیش گسترش یابد.

رئیس اتاق تبریز ایجاد تعرفه های ترجیحی، اعزام و پذیرش هیات های اقتصادی و تجاری و تشکیل شرکتهای مشترک تجاری از طرف دو کشور را از جمله اقدامات موثر در راستای گسترش همکاری های دو جانبه خواند و افزود: با همکاری و هم افزایی فعالان اقتصادی دو کشور امکان حضور موفق و موثر در بازارهای ثالث فراهم خواهد شد.

ژائله با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش های کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع سنگین همچون تراکتورسازی و خدمات فنی و مهندسی و… را بستری مناسب برای افزایش همکاری‌های دو جانبه خواند و تولید مشترک خودرو در این جمهوری را از جمله اقدامات مهم ایران در گسترش روابط تجاری فی ما بین خواند.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه تراکتورسازی تبریز به عنوان بزرگترین کارخانه تولید کننده تراکتور با کمترین قیمت و با کیفیت جهانی اظهار داشت: ایران در جمهوری آذربایجان خط مونتاژ تراکتور راه‌اندازی می‌شود.

ژائله با بیان اینکه جمهوری آذربایجان می تواندبه هاب واردات کالاهای ایران تبدیل شود اظهار داشت: می توان تا ۲ میلیارد دلار کالا از جمله ذرت، جو و دانه های روغنی از طریق جمهوری آذربایجان وارد کرد.

وی خاطرنشان کرد: حتی می توان واردات گندم کشور عراق را از طریق جمهوری آذربایجان و ایران تامین کرد.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز تصریح کرد: جمهوری آذربایجان می تواند نسبت به صادرات کالاهای ایرانی به روسیه کمک شایانی کند.

رئیس اتاق تبریز پیوستن ایران به کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا را از دیگر فرصت های مناسب اقتصادی برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری با کشور های عضو این اتحادیه خواند.