دو چهره‌‌ی سرشناس اصلاح‌ طلب برای انتخابات مجلس در تبریز/ «بشقابا قویمالی» ندارند!
دو چهره‌‌ی سرشناس اصلاح‌ طلب برای انتخابات مجلس در تبریز/ «بشقابا قویمالی» ندارند!
با رد صلاحیت اعلمی، شهرتی‌فر، آصفی، شعردوست و مهدی‌زاده، تنها دو اصلاح‌طلب سرشناس برای انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو باقی مانده‌اند.

سیاسی شمس: نتایج اولیه‌ی تایید صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم برای اصلاح‌طلبان تبریز چندان خوش‌یمن نبود و اکثریت چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شدند، البته میان آنان چهره‌های اصولگرای مطرح نیز کم نبودند اما تعدد کاندیداهای اصولگرا کار را برای اصلاح‌طلبان سخت کرد.

در حال حاضر اصلاح‌طلبان تبریز برای ارائه‌ی لیست به مشکل برخورده‌اند و به قول آذربایجانی‌ها مهره‌ی «بشقابا قویمالی» ندارند! رحیم شهرتی‌فر به دلیل امضاء نامه عدم برگزاری انتخابات در سال ۸۲ و به دلیل عدم التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت شده است.

نازیلا آصفی، علی اصغر شعردوست و اکبر اعلمی نیز همانند دوره‌های قبل با رأی شورای نگهبان به عدم التزام به اسلام، ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت شده‌اند.

فی‌الواقع ۴ تن از گزینه‌های احتمالی لیست امید شانس حضور در انتخابات مجلس یازدهم را از دست داده‌اند و حتی گزینه‌ی جایگزینی همچون «کامیز مهدی‌زاده» نیز رد صلاحیت شده است.

تنها اصلاح‌طلب سرشناس تایید صلاحیت شده‌ از حوزه انتخابیه‌ تبریز، آذرشهر و اسکو «مسعود پزشکیان» است و او در کنار «یعقوب هوشیار» دیگر اصلاح‌طلب مطرح شهر به رقابت خواهد پرداخت. در نتایج اولیه‌‌ی بررسی‌ها، صلاحیت هوشیار، شهردار سابق منطقه ۵ تبریز برای شورای نگهبان احراز نشده بود اما اخبار واصله به شمس حکایت از تایید صلاحیت او دارد.

با این اوصاف هوشیار و پزشکیان دو گزینه‌ی محتمل لیست امید به شمار می‌روند و شاید همین امر موجب شود در صورت ارائه لیست از سوی اصلاح‌طلبان شاهد حضور چهره‌های گمنام در کنار پزشکیان باشیم! هرچند که به‌زعم برخی اصلاح‌طلبان، هوشیار اصلاح‌طلب نیست اما در زمره‌ی اصولگرایان نیز جای نمی‌گیرد.

انتهای پیام/