دو خیابان در ضلع شرقی و شمالی پارک باغشمال در حال احداث است
دو خیابان در ضلع شرقی و شمالی پارک باغشمال در حال احداث است
شهردار منطقه 3 تبریز در بازدید از عملیات های عمرانی مجموعه تاریخی-فرهنگی پارک باغشمال، خبر از تجهیز 4 سالن بازسازی و مقاوم سازی شده داد وگفت: در ضلع شرقی و شمالی پارک نیز 2 خیابان در حال احداث است.

به گزارش شمس، اکبر پورخردمند در بازدید از عملیات های عمرانی مجموعه تاریخی-فرهنگی پارک باغشمال، گفت: یک خیابان ۲۴ متری در ضلع شمالی و یک خیابان ۱۴ متری در ضلع شرقی پارک باغشمال در حال احداث است.

شهردار منطقه، خیابان احداثی در ضلع شمالی پارک باغشمال را یک راه دسترسی به پارک از خیابان حافظ عنوان کرد و گفت: این خیابان ۲۴ متری، خیابان حافظ را به خیابان ارتش وصل کرده و به سهم خود از ترافیک خیابان آزادی خواهد کاست.

پورخردمند، مساحت مجموعه تاریخی-فرهنگی پارک باغشمال را ۱۰ هکتار اعلام نموده و خاطر نشان کرد: فاز یک این پارک با مساحت ۵ هکتاری با عملیات های عمرانی محوطه سازی، ایجاد فضای سبز و درختکاری اجرا شد و ۸ سالن موجود در فاز یک با کاربری های فرهنگی و هنری نیز بازسازی شد.

وی گفت: ۴ سالن به شکل کامل نوسازی و مقاوم سازی شده و آماده تجهیز می باشد و ۲ سالن دیگر نیز در مراحل آخر بازسازی می باشد و همچنین اجرای سیستم روشنایی این فاز در مراحل پایانی است که تا آخر مرداد ماه به اتمام می رسد.

شهردار منطقه، از احداث عمارت کلاه فرنگی ، به عنوان یکی دیگر ازعملیات های عمرانی فاز دو مجموعه تاریخی-فرهنگی پارک باغشمال نام برد و افزود: عملیات اجرایی جبهه جنوبی و شمالی عمارت کلاه فرنگی نیز در مرحله اجرای اسکلت عمارت هست که مطابق پیش بینی ها و برنامه ریزی های انجام گرفته تا ۱۸ ماه اجرا خواهد شد.

انتهای پیام /