دولت عزمی برای انقلاب اقتصادی ندارد/ دولت دارای تفکرات لیبرالیسم است
دولت عزمی برای انقلاب اقتصادی ندارد/ دولت دارای تفکرات لیبرالیسم است
بیگی گفت: شرایط اقتصاد کشور فرصت استثنایی برای ساماندهی اقتصاد بدون نفت را ایجاد کرده است که نیازمند اصلاح ساختار اقتصادی کشور است اما دولت دارای تفکرات لیبرالیسم است.

به گزارش شمس، احمد علیرضا بیگی در خصوص جزییات جلسه غیرعلنی مجلس برای اصلاح ساختار بودجه گفت: دولت با توجه به فُرجه چهار ماهه رهبری برای ارائه طرحی جهت اصلاح ساختار اقتصاد کشور طرحی را به مجلس در این راستا ارائه کرد.

وی تصریح کرد: دیوان محاسبات و کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصاد نیز نظرات خود را در مورد برنامه‌های دولت ارائه دادند. این برنامه‌ها شامل دو بخش برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت بود.

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: فروش اموال حاصل از قاچاق، فروش اموال مازاد دولت و وصول معوقات مالیاتی راهکارهای کوتاه مدت دولت برای اصلاح اقتصاد کشور بود.

علیرضا بیگی با بیان اینکه دولت برای انجام تغییرات راهبردی و اقدامات بلندمدت فاقد اهتمام و آمادگی لازم است، افزود: انقلاب اقتصادی نیازمند عزم و اراده جدی دولت است که چنین عزمی در دولت مشاهده نمی‌شود.

وی اظهار داشت: اجرای برنامه‌های بلندمدت نیازمند زمینه سازی اقتصادی و اجتماعی است که باید دولت هر چه سریع‌تر این زمینه سازی را آماده کند. دولت باید منابع کشور را به درستی مدیریت کند، این اقدام زمانی امکان پذیر است که بودجه از سندی برای دخل و خرج خارج شده و تبدیل به سند ملی اقتصاد کشور شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه در کلیات اصلاح ساختار اقتصادی کشور میان دولت و مجلس اختلاف نظری وجود ندارد، گفت: اختلاف نظر دولت و مجلس در جزییات است.

علیرضا بیگی اضافه کرد: عدالت و توجه به حقوق گروه‌های ضعیف در اصلاح ساختار اقتصادی کشور نادیده گرفته شده است، ما برای اصلاح اقتصاد کشور نیازمند اجماع ملی هستیم و به همین دلیل دولت باید حمایت‌های خود را از اقشار ضعیف را افزایش دهد.

وی اظهار داشت: دولت به جای کاهش هزینه‌های خود با تحول اقتصاد کشور به دنبال جبران هزینه‌های جاری خود است و بر قطع یارانه‌های پنهان تمرکز کرده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: شرایط اقتصاد کشور فرصت استثنایی برای ساماندهی اقتصاد بدون نفت را ایجاد کرده است که نیازمند اصلاح ساختار اقتصادی کشور است اما دولت دارای تفکرات لیبرالیسم است اصلاح اقتصاد کشور فشار زیادی را به مردم وارد می‌کند لذا نمایندگان در این خصوص نگرانی‌های جدی دارند.

  • منبع خبر : مهر