دمای هوای آذربایجان شرقی در روزهای پایانی تابستان تا ۷ درجه افزایش می‌یابد
دمای هوای آذربایجان شرقی در روزهای پایانی تابستان تا ۷ درجه افزایش می‌یابد
کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: دمای هوای آذربایجان شرقی در روزهای پایانی تابستان ۳ تا ۷ درجه افزایش می‌یابد.
به گزارش شمس، افشین ابراهیمی در مورد آخرین وضعیت جوی استان در روزهای پایانی تابستان اظهارداشت: دمای هوای آذربایجان شرقی در روزهای پایانی تابستان افزایش می‌یابد.
وی افزود: بررسی مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد در روزهای پایانی تابستان، دمای هوا در کل کشور افزایش می‌یابد و به تبعیت از آن، در این استان نیز افزایش دما داریم.
مسئول روابط عمومی و کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در روزهای آینده دمای هوا ۳ تا ۷ درجه افزایش خواهد یافت.
ابراهیمی کمترین افزایش دما را در نیمه جنوبی کشور عنوان کرد و گفت: بیشترین افزایش دما را در نیمه شمالی کشور شاهد خواهیم بود که آذربایجان شرقی از این امر مستثنی نخواهد بود.
وی با بیان اینکه از امروز شنبه تا دوشنبه جو پایداری را شاهد خواهیم بود، ابراز داشت: از امروز تا دوشنبه ۳ تا ۷ درجه افزایش دما داریم، سه شنبه و چهارشنبه کاهش نسبی دما ۲ تا ۳ درجه را شاهد خواهیم بود و پنجشنبه و جمعه هم افزایش دما خواهیم داشت.
این کارشناس سازمان هواشناسی جلفا و مراغه را با ۲۵ درجه گرمترین و سراب را با ۲ درجه خنک ترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته معرفی کرد و گفت: تبریز در ۲۴ ساعت گذشته حداقل ۱۳ و حداکثر ۲۳ درجه بوده که دمای فعلی تبریز هم  ۱۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
  • منبع خبر : تسنیم