دمای هوای آذربایجان‌شرقی افزایش می‌یابد
دمای هوای آذربایجان‌شرقی افزایش می‌یابد
رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی از افزایش دمای هوا از اواسط هفته‌ی جاری در استان خبر داد.

به گزارش شمس، محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده‌ی جوی ناپایدار تا اواسط هفته‌ی جاری در استان است.

وی ادامه داد: باتوجه به فعالیت سامانه بارشی بر روی دریای مدیترانه و گسیل امواج آن به طور متناوب بر روی منطقه‌ی شمال‌غرب می‌تواند در نواحی جنوبی استان چون میانه، مراغه، چاراویماق، ملکان، هشترود و بناب موجب نفوذ گرد و غبار از کشورهای همسایه شده و در مقابل همین امواج برای نیمه شمالی می‌تواند موجب بارش پراکنده باران به‌صورت رگبار یا رعدوبرق شود.

امیدفر افزود: از لحاظ دمایی از امروز تا اواسط هفته تغییرات قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی نمی‌شود اما از اواسط تا اواخر هفته‌ی جاری، روند افزایش نسبی دما را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: از شنبه شب تا یکشنبه نیز برای تبریز بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب ۳۲ و ۱۹ درجه بود و همچنین دمای فعلی آن نیز ۲۷ درجه‌ است که نسبت به روز گذشته دو درجه افزایش یافته است.

وی در پایان در خصوص خنک‌ترین و گرمترین شهر استان اضافه کرد: سراب با دمای ۹ درجه بالای صفر، خنک‌ترین شهر استان و جلفا با دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده‌اند.

انتهای پیام /