دلال‌ها سفره مردم را بی‌میوه کردند
دلال‌ها سفره مردم را بی‌میوه کردند
سواستفاده دلالان و دست‌های پشت پرده در بازار میوه باعث شده تا افزایش سرسام آور قیمت میوه سفره مردم را از میوه‌های تابستانی خالی کند.

به گزارش شمس، فصل تابستان فرا رسیده و ویترین مغازه‌ها با میوه‌های رنگین کمانی تابستان آذین شده است. از زردآلو و توت فرنگی گرفته تا گیلاس و طالبی که میوه‌های تابستانی هستند و در دیگر فصل‌ها کمتر می‌توان آنها را پیدا کرد. این میوه‌ها اگرچه هرساله در ابتدای این فصل با قیمت‌های نجومی و به اصطلاح نوبرانه وارد بازار می‌شوند اما رفته رفته با افزایش عرضه به تعادل می‌رسند.

امسال اما فصل، فصل گرانی میوه بود و میوه‌های تابستانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند میوه‌هایی که سال گذشته با ۳ تا ۴ هزار تومان خریداری می‌شدند امسال به ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان رسیده‌اند و عملا سفره بسیاری از خانواده‌های ایرانی خالی از میوه شدند. افزایش قیمت محصولات کشاورزی و باغی موضوعی است که بعد از افزایش قیمت‌ها تا حد معقولی مورد قبول مردم بود اما در این بین واسطه‌ها هستند که بازار میوه را به التهاب کشیده‌اند.

در حالیکه دلالان میوه‌های تابستانی را از باغداران به قیمت ناچیزی خریداری می‌کنند همین محصولات تا زمان رسیدن به بازار جهشی چند ده برابری پیدا می‌کنند و بسیار گرانتر از آن چیزی که از باغداران خریداری شده به دست مردم می‌رسد. همین موضوع نیز باعث شده سفره مردم از میوه‌های تابستانی بی‌فروغ‌تر از سالهای گذشته شود.