دشمن به بهانه حجاب به دنبال براندازی نظام است
دشمن به بهانه حجاب به دنبال براندازی نظام است
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به تلاش دشمن برای گسترش بدحجابی در جامعه گفت: برخی اتفاقات ناخوشایندی که در حوزه حجاب می‌افتد در واقع دشمن حجاب را بهانه قرار داده تا زمینه براندازی نظام را فراهم سازد.

به گزارش شمس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، شامگاه، چهارم تیرماه، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با اشاره به اینکه در روایات ائمه معصومین(ع) توجه خاصی به مسئله عفت شده است اما متأسفانه در برهه کنونی جامعه به سمت بی عفتی پیش می‌رود تاکید کرد: برای تقلیل بی‌عفتی باید راهکارهای عملیاتی برنامه ریزی و انجام شود.

وی تصریح کرد: مشی کلی نظام در مورد حجاب همیشه مدارا و رعایت کردن حال مردم بوده است. امروز علیرغم برخی قانون‌شکنی‌ها توسط بعضی افراد در این حوزه هیچ فرد منصفی نمی‌تواند مدارای نظام با این افراد را انکار کند اما اینکه یک تجمع ساختارشکنانه‌ای صورت بگیرد حتما نیازمند برخورد قهری است تا از تکرار علنی بی‌قانونی و ضایع شدن حق‌الناس جلوگیری شود.

آل هاشم، بر لزوم تبیین فرهنگی و هنری مسئله حجاب از طرق محتلف مانند فیلم و سریال و نقاشی و سرود و … تاکید کرد و گفت: یک حرکت و اقدام نمادین فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف مانند سرود «سلام فرمانده» می‌تواند تاثیرگذاری بسیار بالا و اثرات مطلوبی داشته باشد.

وی، نقش بانوان در گسترش و تاثیرگذاری سرود سلام فرمانده را ارزشمند و پررنگ عنوان کرد و گفت: حضور و همراهی و تشویق مادران برای همخوانی این سرود بسیار چشمگیر بود و می‌توان گفت در واقع این زنان هستند که برخی تحولات اجتماعی را رقم می‌زنند .

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، به فرارسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: اوقات فراغت با عنصر شادی پیوند خورده است و باید برنامه‌های ویژه ای برای این دوران درنظر گرفت.

انتهای پیام /