در معدن طلای اندریان هیچ‌گونه آلودگی وجود ندارد/ با مشاهده کوچک‌ترین مشکل فعالیت معدن را متوقف می‌کنیم
در معدن طلای اندریان هیچ‌گونه آلودگی وجود ندارد/ با مشاهده کوچک‌ترین مشکل فعالیت معدن را متوقف می‌کنیم
یحیوی گفت: هر شخصی که از آلودگی معدن سند و مدارک دارد به سازمان محیط زیست ارائه دهند، اگر کوچک ترین آلودگی در معدن طلای اندریان مشاهده شود، فورا فعالیت معدن تعطیل خواهد شد.

«حسن یحیوی» صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران به حواشی ایجاد شده در مورد معدن طلای اندریان پرداخت و اظهار داشت: اخیرا تعدادی در شبکه‌های مجازی در مورد آلودگی زیست محیطی معدن طلای اندریان شایعه پراکنی کردند و گفتند فعالیت‌های این معدن آلودگی داشته و زیست محیط را به خطر انداخته است.

وی افزود: در دنیا و کشور ما هر کاری یک تخصص و صاحب نظر دارد، قانونگذار نیز این صاحب نظران را انتخاب و تعین کرده است، اداره کل حفاظت محیط زیست در آذربایجان شرقی متولی این امر بوده و وظیفه دارد فعالیت‌های آلوده و غیر آلوده را شناسایی کند،

فرماندار ورزقان با تاکید بر اینکه تشخیص اینکه یک فعالیت معدنی آلودگی زیست محیطی دارد برعهده اداره محیط زیست است، عنوان کرد: این یک کار بسیار علمی است که توسط کارشناسان فنی در آزمایشگاه‌های تخصصی انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: از روز اول فعالیت معدن طلای اندریان، محیط زیست فعالیت‌های این شرکت معدنی را کنترل و پایش می‌کند، البته این به آن معنی نیست که شرکت به دنبال آلودگی بوده، بلکه شرکت بهره بردار نیز همیشه استاندارهای محیط زیست و دستور العمل‌های دولت را رعایت کرده است.

یحیوی با تاکید بر اینکه در معدن طلای اندریان به هیچ عنوان آلودگی زیست محیطی وجود ندارد، متذکر شد: از مردم شهرستان درخواست داریم به حواشی فضای مجازی توجهی نکنند و فقط نظریه محیط زیست که به صورت علمی است، اعتماد کنند.

وی افزود: طبق اعلام محیط زیست” درخواست داریم لاشه هر دائمی که در مجاورت منطقه معدنی تلف می شود برای آزمایش به محیط زیست تحویل دهند تا نتیجه آزمایشات نیز به اطلاع مردم شهرستان برسد.

فرماندار ورزقان با اعلام اینکه فعالیت‌های معدن مطابق قانون است، از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست کرد فضا را آلوده نکرده و تابع نظریه محیط زیست باشند.

وی یادآور شد: در کنار پایش و کنترل محیط زیست، محققان دانشگاه تبریز نیز فعالیت های معدن طلای اندریان را بررسی کردند که نتیجه آن را به پورمحمدی استاندار محترم ارسال کردند، در این گزارش سالم بودن فعالیت معدن بصورت کاملا شفاف اعلام شده است.

یحیوی در پایان گفت: برابر دستور استاندار آذربایجان‌شرقی هر شخصی که از آلودگی معدن سند و مدارک دارد به سازمان محیط زیست ارائه دهند، اگر کوچکترین آلودگی در معدن طلای اندریان مشاهده شود، فورا فعالیت معدن تعطیل خواهد شد.

انتهای پیام/