در بررسی طرح‌ها و لوایح «عدالت» برایمان میزان است/ باید تکلیف دستمزد کارگران را مشخص کرد
در بررسی طرح‌ها و لوایح «عدالت» برایمان میزان است/ باید تکلیف دستمزد کارگران را مشخص کرد
منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: مردم خط قرمز مجلس یازدهم هستند و در بررسی طرح‌ها و لوایح در صحن علنی «عدالت» برایمان میزان و معیار خواهد بود.

به گزارش شمس، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به راهکارهای جهش تولید، اظهار داشت: تحقق این مهم در گرو عوامل مختلفی است؛ نخست توجه به قوانین و مقررات، زیرا در حال حاضر قوانین ثابت بوده اما مقررات به واسطه صدور بخش نامه‌های متعدد سریع تغییر می‌کند، تولید زمانی رونق پیدا می‌کند که از صدور بخشنامه‌های متعدد جلوگیری شود.

مواد اولیه مورنیاز تولید ماه‌ها در گمرکات کشور معطل می‌ماند

منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی روان سازی مقررات را یکی دیگر از مولفه‌های جهش تولید دانست و افزود: تولیدکنندگان نباید در پیچ و خم قوانین و مقررات متعدد گیر افتاده و با آن دست و پنجه نرم کنند.

وی با بیان اینکه از آنجایی که بروکراسی اداری موجب می‌شود واردکنندگان و تولیدکنندگان نتوانند مواد اولیه مورنیاز تولید را وارد کنند، مواد اولیه ماه‌ها در گمرکات کشور معطل میمانند، اظهار کرد: باید برای تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.

میرتاج الدینی همچنین درباره ضرورت اصلاح حداقل دستمزد، اضافه کرد: باید با حضور نماینده کارگران در شورای عالی کار، تصمیم معقولی برای حداقل دستمزد کارگران گرفته شود، این در حالی است که در سال جاری توجه مناسبی به افزایش دستمزد این قشر نشد، که باید جبران شود.

عدالت میزان مجلس یازدهم برای بررسی لوایح و طرح ها

منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم ادامه داد: در پیام مقام معظم رهبری به مناسبت افتتاحیه مجلس یازدهم بر موضوعات اقتصادی، عدل، جهش تولید، ارزش پول ملی ، مقابله با اسراف و تورم تاکید شده بود از سوی دیگر ایشان فرمودند که کشور طی سال های گذشته در موضوع عدالت نمره قابل قبولی کسب نکرده است، بنابراین یکی از میزان‌های مجلس یازدهم در بررسی تمام طرح ها و لوایح عدالت خواهد بود.

وی درباره نحوه ارتباط مجلس با دولت، توضیح داد: مردم خط قرمز مجلس یازدهم هستند، اگر مشکلات مردم از طریق تعامل با وزارتخانه و سایر نهادها حل شود، مجلس این راه را انتخاب می کند، درغیر این صورت تنها نظارت موثر یعنی تذکر، سوال و استیضاح راهگشا خواهد بود، اما اصل بر تعامل سازنده است.

انتهای پیام/