دریاچه ارومیه را خدا احیاء کرد
دریاچه ارومیه را خدا احیاء کرد
اعزازی خواستار اختصاص اعتبارات وعده داده شده برای انجام اصلاحات در حوزه آبریز دریاچه ارومیه و تغییر الگوی کشت کشاورزان شد.

به گزارش شمس، ضیاءالله اعزازی ملکی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۷ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تمجید از مواضع رهبر انقلاب در برابر دشمنان، اظهار داشت: مردم ایران هزینه‌های زیادی برای استقلال خود داده و می‌دهند و حق ملت است که مستقل زندگی کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی درباره مسائل حوزه انتخابیه خطاب به وزیر راه و شهرسازی، عنوان کرد: جاده بناب-نقده با وجود ۲ میلیارد بودجه مصوب و تخصیص متأسفانه به علت عدم وجود پیمانکار تعطیل بوده و نیاز به فعال کردن پروژه و جذب بودجه مصوب در موعد مقرر وجود دارد.

وی افزود: در سفر اخیر وزیر راه به آذربایجان شرقی وضعیت آسفالت‌های استان مشاهده شد که واقعا اسفناک بود به خصوص جاده بناب-مراغه و بناب-تبریز نیاز شدید به روکش آسفالت دارد همچنین راه‌های روستایی منطقه نیز نیازمند روکش آسفالت است.

اعزازی ملکی در ادامه با بیان اینکه مجتمع ورزشی بناب نیز نیازمند رسیدگی است، عنوان کرد: شهرستان بناب استخر ندارد و مردم شهرستان از ورزش شنا محروم هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به وزیر نیرو ادامه داد: آب شرب بناب نیاز به بررسی دارد و با توجه به اینکه آب های زیرزمینی دارای مشکلات عدیده‌ای بوده که دستور بررسی جدی از سوی شما را می‌خواهد تا مشکلات آب شرب بناب رفع شود.

اعزازی ملکی خطاب به وزیر بهداشت عنوان کرد: در سال ۸۹ احداث بیمارستان بناب برای جایگزینی بیمارستان امام(ره) تصویب شد علیرغم وجود تجهیزات، اما ساختمان بیمارستان فرسوده است و نیازمند بازسازی است البته در محوطه بیمارستان جایابی صورت گرفته تا ساخته شود بعد تخریب شود همچنین نیاز شهرستان به اورژانس هوایی را مد نظر داشته باشید چرا که موقعیت جغرافیایی نیازمند این اورژانس است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دریاچه ارومیه با لطف خدا احیا شد اما نباید مجدد غافل شویم بلکه باید احیای این موضوع با جدیت پیگیری شده و اعتبارات وعده داده شده تخصیص یافته و الگوی کشت کشاورزان در حوزه آبریز دریاچه ارومیه که ابلاغ شده اجرا شود.

انتهای پیام/