درخواست آل‌هاشم از رئیس‌جمهور؛ دستور تسریع اجرای مصوبات احیای قلب تپنده آذربایجان را بدهید
درخواست آل‌هاشم از رئیس‌جمهور؛ دستور تسریع اجرای مصوبات احیای قلب تپنده آذربایجان را بدهید
امام جمعه تبریز با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی اعتبارات خوبی برای احیای دریاچه ارومیه مصوب شده است، گفت: از رئیس جمهور درخواست می‌کنیم دستور تسریع به مصوبات احیای دریاچه ارومیه بدهند.

به گزارش شمس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آ‌ل‌هاشم اظهار داشت: دریاچه ارومیه قلب تپنده آذربایجان‌ است و همیشه برای ما دغدغه بود.

وی افزود: بنده از طریق تریبون‌های مختلف و در حضور رئیس جمهور گذشته و رئیس جمهور فعلی مطالباتی در این خصوص داشتم که البته دولت‌های مختلف برای احیای دریاچه اقداماتی کردند که هر چند باید این فعالیت‌ها برای مردم بیشتر ملموس شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه  در سفر  رئیس جمهور به آذربایجان شرقی اعتبارات خوبی برای احیای دریاچه ارومیه مصوب شده است، گفت: از رئیس جمهور درخواست می‌کنیم دستور تسریع به مصوبات احیای دریاچه ارومیه بدهند. 

وی متذکر شد: نباید مسائل اقلیمی و زیست محیطی با سایر مسائل پیوند زده شود و باید از منظر خود مسائل پیگیر شود.

خطیب نماز جمعه تبریز بیان داشت: برای احیای دریاچه ارومیه باید از تمام ظرفیت‌های علمی دانشگاه استفاده شود چراکه ما قادر هستیم با وضع موجود و خشکسالی گسترده در کشور دریاچه را به ثبات برسانیم.

وی یادآور شد: خشکسالی یک پدیده عمومی در تمام کشورهای دنیاست به طوریکه دلایل خشکی دریاچه ارومیه نیز کاهش نزولات الهی، ساخت سدها، برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: احیای دریاچه ارومیه دغدغه همه مردم و مسئولان است و ربطی به مسائل دیگر ندارد و باید هوشیار بود.

وی خاطرنشان کرد: مسوولان محترم به موضوع دریاچه ورود کرده‌اند و دستوراتی صادر شده است که دورنمای احیای دریاچه ارومیه را نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز کرد: در کشور چین هفت دریاچه نمک وجود دارد که همگی خشک شده است، در اطراف این دریاچه‌ها چندین کارخانه ایجاد شده است.

وی اذعان داشت: نگرانی وجود دارد ولی نباید به مسائل دیگر تعمیم داد.

انتهای پیام/