درخصوص خروج از برجام رهبری تصمیم می‌گیرد/ اروپایی‌ها به تعهدات‌شان عمل نکردند
درخصوص خروج از برجام رهبری تصمیم می‌گیرد/ اروپایی‌ها به تعهدات‌شان عمل نکردند
نماینده مردم تبریز گفت: موضوع خروج ایران از برجام را نمی‌دانم، اما آنچه راکه مقام معظم رهبری در این رابطه تصمیم بگیرند؛ قطعا از آن تبعیت خواهیم کرد.

«مسعود پزشکیان» نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم طی گفت‌وگویی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اروپایی‌ها نسبت به تعهدات خود در قبال برجام پایبند نبوده‌اند؛ بنابراین این احتمال می‌رود که ایران از برجام خارج شود، اظهار داشت: ما این حرف را نزدیم و اگر قرار باشد این کار اتفاق بیفتد هیچ‌کدام از مسئولان کشور پای میز مذاکره نمی‌رفتند.

وی اذعان داشت: آن چیزی که به نظر من مهم است، این بوده که طرف‌های مقابل برجام پایبندی خود را به این تعهد نامه بین‌المللی انجام نداده‌اند؛ بنابراین ایران به جهانیان نشان داد که حاضر به مذاکره است و پای میز مذاکره می‌رود؛ و در حقیقت ایران به آنچه که در مذاکره به جمع بندی می‌رسد و تعهد می‌کند، پایبند خواهند بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرف‌های مقابل برجام بایستی به تعهدات خود عمل کنند، اما این کار را انجام نمی‌دهند و طبیعی است که اگر به تعهدات خود عمل نکنند؛ در حقیقت آن تعهدی را که ما امضا کردیم، معنایی ندارد.

این نماینده مردم به سوالی در این رابطه که آیا ما همچنان در برجام خواهیم ماند، پاسخ داد و گفت: این موضوع را نمی‌دانم اما آنچه که مقام معظم رهبری تصمیم می‌گیرند؛ قطعا از آن تبعیت خواهیم کرد و طبیعتا دولت هم باید بر آن اساس هماهنگی‌های لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/