درج نام ایستگاه‌های جدید اتوبوس با خط بریل برای روشندلان
درج نام ایستگاه‌های جدید اتوبوس با خط بریل برای روشندلان
قائم مقام شهردار تبریز گفت: در طرح ارائه شده برای نوسازی ایستگاه‌های اتوبوس، علاوه بر رعایت شاخصه‌های لازم و استاندارد، نام ایستگاه‌ها نیز به خط بریل درج خواهد شد تا روشندلان عزیز بتوانند از خدمات شرکت واحد اتوبوسرانی بهره‌مند شوند.

به گزارش شمس، محبوب تیزپاز ظهر امروز در سومین جلسه هماهنگی طراحی ایستگاه‌های اتوبوس اظهار کرد: طرح ارائه شده به عنوان سایه‌بان ایستگاه‌های اتوبوس توسط کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز طراحی شده و در کمیته فنی شرکت واحد اتوبوسرانی نیز به تصویب رسیده است.

وی افزود: این طرح در دو قالب فلزی و شیشه‌ای طراحی می‌شود که بسته به موقعیت ایستگاه در برخی مناطق فلزی و در برخی دیگر به صورت شیشه‌ای خواهد بود.

قائم‌مقام شهردار تبریز تصریح کرد: شاخصه‌های لازم در طراحی این ایستگاه‌ها همچون زیبایی بصری، استانداردسازی برای معلولان و جانبازان، قابلیت اجرا به صورت پرتابل، درج نام ایستگاه به صورت خط بریل برای استفاده روشندلان و تجهیز نیمکت‌های اتوبوس به نشیمن‌گاه مناسب برای استفاده سالمندان پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: طراحی فونداسیون و استحکام ایستگاه‌های جدید اتوبوس با معاونت فنی و عمرانی خواهد بود و شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته کار ساخت آن را با بتن مقاوم و به صورت پرتابل بر عهده خواهد گرفت.

تیزپاز خاطرنشان کرد: در بحث روشنایی نیز اگر مشکل برق وجود نداشته باشد، روشنایی ایستگاه‌ها را نیز تأمین خواهیم کرد.

انتهای پیام /