داوران بخش نمایشنامه‌نویسی دومین جشنواره بین المللی تئاتر الف معرفی شدند
داوران بخش نمایشنامه‌نویسی دومین جشنواره بین المللی تئاتر الف معرفی شدند
اعضای هیات داوران بخش نمایشنامه نویسی دومین جشنواره بین المللی تئاتر الف معرفی شدند.

به گزارش شمس، علی شمس، ساناز بیان و اکبر شریعت، از هنرمندان شناخته شده تئاتر و عرصه نمایشنامه‌نویسی کشور، به داوری و ارزیابی آثار می‌پردازند.

علی شمس نویسنده و کارگردان چندین اثر در حوزه فیلم و تئاتر، فارغ التحصیل هنرهای اجرایی از ایتالیا است که حضور موفق در حدود ۱۰ جشنواره جهانی را در کارنامه دارد. اثر “داستان های میان رودان” وی برگزیده جشن انجمن منتقدان و نویسندگان تاتر در سال ۹۴ بوده و در سال ۹۶ نیز با نمایش “شب دشنه های بلند” نامزد بهترین کارگردانی از جشنواره تاتر فجر شده است. وی همچنین به عنوان ﺧﺒﺮﻧﮕﺎر، منتقد، پژوهشگر و نویسنده مقالات تخصصی در نشریات حوزه فیلم و سینما شناخته می شود.

ساناز بیان، نمایشنامه‌نویس و کارگردان جوان تئاتر کشور، دارای کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است. او در سال ۱۳۷۲ در مسابقه جهانی نقاشی یونسکو و یونیسف با عنوان زلزله و آمادگی رتبهٔ برتر را کسب کرد. وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سخن رانی در کنفرانس‌ها و فستیوال‌های مختلف از جمله کنفرانس زنان نمایشنامه نویس جهان، دانشگاه اسلو، تئاتر سودرا استکهلم، تئاتر پاپیرهاست نروژ و ترجمه و تألیف مطالب مرتبط با تئاتر، نگارش و چاپ داستان کوتاه در نشریات مختلف را در کارنامه خود دارد.

“اکبر شریعت” نمایشنامه نویس، فیلمنامه نویس و داستان نویس تبریزی، متولد ۱۳۵۲، مدرس انجمن سینمای جوان، حوزه هنری و آموزشگاه‌های آزاد هنری است که داوری چندین جشنواره های داخلی و خارجی از جمله جشنواره فیلم استارت(باکو) و جشنواره تئاتر رضوی را در کارنامه داشته و در جشنواره های مختلفی حائز رتبه های برتر شده است. آثار وی به زبان های فارسی و ترکی آذری بارها به روی صحنه رفته است.

دومین جشنواره بین المللی تئاتر الف در ۳ بخش نمایش‌های صحنه‌ای، نمایشنامه‌نویسی و جنبی برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، مهلت ارسال آثار در بخش نمایش های صحنه ای ۱۵ آبان ماه به پایان رسید و زمان اعلام نتایج آن ۳۰ آبان ماه تعیین شده و مهلت بارگذاری در بخش نمایشنامه نویسی نیز ۳۰ مهر بود.

نخستین دوره این جشنواره با محوریت وحدت و صلح و دوستی برگزار شد و این دوره نیز با محوریت مهدویت و فلسفه انتظار موعود و مصادف با میلاد امام حسن عسگری(ع) برگزار می شود.

در دوره نخست این جشنواره ۶ کشور خارجی در قالب داوری، ورک شاپ و اجرای صحنه شرکت داشتند.

گفتنی است، دومین جشنواره بین المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی و با شرکت هنرمندان داخلی و کشورهای حوزه قفقاز از نهم تا چهاردهم آذرماه سال‌جاری در تبریز برگزار می‌شود علاقمندان می توانند، اطلاعات بیشتر را با مراجعه به سایت worldpeace.irدریافت کنند.