داغِ تلفات سنگین جاده‌ای بر دل خانواده‌های آذربایجانی/ ۵۸۴ نفر جان باختند!
داغِ تلفات سنگین جاده‌ای بر دل خانواده‌های آذربایجانی/ ۵۸۴ نفر جان باختند!
سالیانه در جاده‌های آذربایجان شرقی صدها انسان جان خود را بعضاً به طرز فجیع از دست می‌دهند.

به گزارش خبرنگار شمس طبق آمار ارائه شده از سوی پزشک قانونی آذربایجان شرقی مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در ۷ ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان ۵۸۴ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته‌ها ۶۰۹ نفر بوده حدود ۴ درصد کاهش داشته است.

از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۴۶۴ نفر مرد و ۱۲۰ نفر زن بودند.

بیشترین تلفات حوادث رانندگی طی این مدت به ترتیب با ۳۹۴ فوتی در جاده‌های برون‌شهری و روستایی، ۱۲۶ نفر در مسیرهای درون‌شهری، ۹ نفر در جاده‌های خارج از استان و ۱۰ نفر نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است همچنین طی مدت مذکور ۲۲ نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۲۳ نفرنیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده‌اند.

در مهر ماه امسال ۱۰۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۸۹ نفر بود ۱۱ نفر افزایش یافته است.

طی ۷ ماهه امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه‌کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۱۱ هزار و ۵۸۷ نفر بوده است که از این تعداد ۸ هزار و ۲۹۵ نفر مرد و ۳ هزار و ۲۹۲ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۱۱ هزارو ۶۲۶ نفر گزارش شده بود، ۳۹ نفر کاهش یافته است.

همچنین در مهر ماه امسال یک‌هزار و ۶۴۵ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک‌هزار و ۶۵۷ نفر بوده، ۱۲ نفر کاهش نشان می‌دهد.

خاطرنشان می‌شود، اعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی طی سال ۹۷ در استان ۹۱۸ نفر بود که از این تعداد ۱۷۳ نفر زن و ۷۴۵ نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز درسال ۹۷ بالغ بر ۱۸ هزار و ۱۸۵ نفر گزارش شده است.

انتهای پیام/