حمایت غیر منصفانه‌ وزارت صنعت از گرانی خودرو/ ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را تعدیل کند
حمایت غیر منصفانه‌ وزارت صنعت از گرانی خودرو/ ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را تعدیل کند
فرهنگی گفت: وزارتخانه‌ای که باید تنظیم بازار را بر عهده گیرد با استفاده از دامپینگی- رقابت مکارانه‌ای- که در بازار داخلی وجود دارد بر طبل گرانی خودرو می‌کوبد.

به گزارش شمس، محمدحسین فرهنگی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت خودرودر روزهای اخیر، ابراز داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت غیر منصفانه از گرانی خودرو در بازار حمایت می‌کند که مایه تاسف بسیار است.

وی افزود: وزارتخانه‌ای که باید تنظیم بازار را بر عهده گیرد با استفاده از دامپینگی- رقابت مکارانه‌ای- که در بازار داخلی وجود دارد بر طبل گرانی خودرو می‌کوبد.

ضرورت ورود مجلس به موضوع گرانی خودرو

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار خودرو قابل تحمل نیست، تاکید کرد: مجلس باید به موضوع ساماندهی بازار ورود کند.

وی بیان داشت: میان دو خودروساز بزرگ کشور یکی کم حاشیه‌تر از دیگری است چراکه مدیریت باسابقه و باتجربه در این شرکت، هدایت امور را به دست گرفته است اما در دومی افراد ناکارآمد و ناموفقی مدیریت را بر عهده دارند در نتیجه مردم باید هزینه این ناکارآمدی را پرداخت کند.

کاهش عرضه باعث افزایش قیمت خودرو شد

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی توضیح داد: فروش فوری و فروش خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار زمانی می‌تواند بازار چهارچرخ‌ها را سامان دهد که عرضه مناسب و کافی باشد در حالی که در شرایط فعلی کاهش عرضه باعث افزایش قیمت خودرو شده است.

ستاد تنظیم بازار مسئول ساماندهی بازار خودرو و تعدیل قیمت هاست

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: ستاد تنظیم بازار باید اقدامات لازم برای ساماندهی بازار خودرو و تعدیل قیمت ها را انجام دهد و برای چهارچرخ‌ها قیمت منطقی در نظر گیرد.

فرهنگی اذعان داشت: اگر چه در صورتی که مردم خرید خودرو را به تعویق بیاندازند التهاب بازار تا حدودی کاهش پیدا می‌کند اما مدیران خودروسازی باید اقدامات لازم برای رفع مشکلات موجود در این حوزه را انجام دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان اعلام کرد: رفتار مدیران خودروساز در کاهش التهاب و ساماندهی بازار خودرو اثرگذاری زیادی دارد.

انتهای پیام/