حل مشکل تامین مسکن در عرض ۵ سال!/ طرح مسکن ملی بهتر از مسکن مهر خواهد بود
حل مشکل تامین مسکن در عرض ۵ سال!/ طرح مسکن ملی بهتر از مسکن مهر خواهد بود

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی گفت: تدوین طرح ملی مسکن انقلاب برای خانه‌دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه با داشتن چهار فاز فراتر از مسکن مهر در مجلس کلید خورده است.

به گزارش شمس، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در دور یازدهم مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران، از تدوین طرح ملی مسکن انقلاب برای خانه‌دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه خبر داد و عنوان کرد: این طرح با داشتن چهار فاز فراتر از مسکن مهر است و همه دستگاه‌های مرتبط با بخش مسکن را به نوعی دخیل می‌کند.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی از جمله دستگاه‌هایی هستند که در طرح ملی مسکن قرار داده شده‌اند.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: می‌خواهیم در گام دوم انقلاب اسلامی قدم بزرگ و اساسی را در بحث ساخت مسکن برداریم تا همه اقشار متوسط و پایین جامعه که فاقد مسکن هستند، طی دو برنامه ۵ ساله مشکل‌شان حل شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در دور یازدهم مجلس با بیان اینکه یکی از شاخص‌های عدالت و براساس اصل ۳۱ قانون اساسی داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است، تاکید داشت: ما در این طرح به بحث حاشیه نشینی بسیار اهمیت داده‌ایم.

وی تاکید کرد: دولت امتیازهایی را مانند زمین در طرح ملی مسکن انقلاب باید عرضه کند، گفت: در طرح  زمین‌های دولتی که قیمت و میزان تاثیرگذاری آن در برای تولید مسکن صفر در نظر گرفته شده است، مانند دهه اول انقلاب اسلامی که زمین در اختیار مردم قرار می‌گرفت البته در این طرح تلاش کردیم، با رفع نواقص و استفاده از تجربه آن زمان به صورت انبوه‌سازی مسکن را تولید و در اختیار مردم قرار دهیم.

انتهای پیام/