حال و هوای متفاوت دانش‌آموزان تبریزی بعد دو سال تعطیلی
حال و هوای متفاوت دانش‌آموزان تبریزی بعد دو سال تعطیلی
یکی از مدیران مدارس گفت: بالای ۷۰ درصد دانش‌آموزان مدرسه امروز در کلاس‌ها حاضر شدند و پیش‌بینی می‌شود از فردا و با پایان سفرهای نوروزی بر تعدادشان افزوده شود.

به گزارش شمس، مدارس سراسر کشور بعد دو سال تعطیلی از امروز رسما بازگشایی و حضور دانش‌آموزان اجباری شد.

برای پیگیری حال و هوای مدارس شهر بعد خانه‌نشینی طولانی‌مدت محصلان گفت‌وگویی با یکی از مدیران مدرسه دولتی منطقه‌ی پرجمعیت تبریز داشتیم.

او در این گفت‌وگو عنوان کرد بالای ۷۰ درصد دانش‌آموزان مدرسه امروز در کلاس‌ها حاضر شدند و پیش‌بینی می‌شود از فردا و با پایان سفرهای نوروزی بر تعدادشان افزوده شود. البته همچنان برخی والدین مقابل بازگشایی مدارس مقاومت دارند و نگران سلامت فرزندشان هستند.

این مدیر مدرسه تاکید کرد: آموزش غیرحضوری اکثر دانش‌آموزان را تنبل و راحت‌طلب به‌بار آورده است و نه‌تنها از لحاظ سطح علمی عقب افتاده‌اند بلکه تربیت اجتماعی‌شان نیز خدشه‌دار شده و این عافیت‌طلبی در آینده آنان را در مصاف با مشکلات مغلوب خواهد کرد. بنابراین نیاز است تعطیلات پایان یابد.

او در پاسخ به این سوال که آیا این حق را به دانش‌آموزان و والدین نمی‌دهید تا نگران کرونا باشند، مدعی شد: ما دانش‌‌آموزانی داریم که صبح تا شب با دوستان‌شان میهمانی و درحال گردش‌اند، با خیال راحت در ازدحام جمعیت بازار می‌روند و خرید می‌کنند. در تعطیلات نوروزی از سفر و تفریحات جا نمی‌مانند و حتی ماسک هم بر صورت ندارند. آنوقت وقتی صحبت از بازگشایی مدارس می‌شود یاد کرونا می‌افتند.‌

این مدیر مدرسه در پایان گفت‌وگوی خود با شمس از والدین خواست اگر به فکر آینده و شخصیت‌سازی فرزندان‌شان هستند آنان را در فرار از مدرسه همراهی نکنند!

انتهای پیام /