جنگل عجیبی که درست وسط استادیوم فوتبال روییده است! +تصاویر
جنگل عجیبی که درست وسط استادیوم فوتبال روییده است! +تصاویر
استادیوم‌های فوتبال همیشه با صدا و رفت‌ و آمد همراه بوده‌اند. اما یک تیم هنری در اتریش برای جلب توجه به سمت تغییرات آب و هوایی و جنگل‌زدایی، در حال تغییر ایده زمین ورزشی است.
به گزارش شمس، استادیوم‌های فوتبال همیشه با صدا و رفت‌ و آمد همراه بوده‌اند. اما یک تیم هنری در اتریش برای جلب توجه به سمت تغییرات آب و هوایی و جنگل‌زدایی، در حال تغییر ایده زمین ورزشی است. استادیوم فوتبال ورترسی در کلاگنفورت طی یک پروژه جدید توسط هنرمند سوئیسی کلاوس لیتمن تبدیل به جنگلی بزرگ‌ شده است. زمین بزرگی که در نزدیکی دریاچه ورترسی در ایالت جنوبی اتریش یعنی کارینتیا قرار دارد، حالا با حدود ۳۰۰ درخت پوشیده شده است که وزن برخی از آن‌ها به ۶ تن می‌رسد.
این طرح که به نام “جذابیت بی‌پایان طبیعت” شناخته می‌شود در ۸ سپتامبر به اجرا درآمد، اما ۳۰ سال پیش توسط مکس پینتنر معمار پیشنهادشده بود.
ایجاد جنگل “جذابیت بی‌پایان طبیعت” بر اساس کاری از یک هنرمند اتریشی بنام مکس پینتنر است.
این جنگل مملو از درختان گوناگون مانند توسکا، صنوبر، درختان بید زرد، ممرز، افرا و بلوط است. قرارگیری درختان در کنار صندلی‌ها و زمین بتنی واقعا دیدنی است. طبق گفته‌های لیتمن: «هدف به چالش کشیدن درک ما از طبیعت و ماهیت آن است و نشان دادن اینکه شاید روزی طبیعت را فقط بتوان در مکان‌های طراحی‌شده یافت.»

به گفته‌ی اِنی به‌عنوان یک معمار، ورود به این جنگل کاملاً رایگان بوده و درهای آن تا پایان اکتبر هرروز به روی بازدیدکنندگان گشوده خواهد بود.
مداخله هنری
ورترسی در حال حاضر زمین فوتبال تیم دسته دوم فوتبال اتریش است که طی این اجرای هنری بازی‌های خود را در استادیوم کاراوانکن بلیک انجام خواهند داد. بعد از اتمام دوره پروژه، درختان به‌عنوان مجسمه‌هایی جنگلی و زنده به نزدیک استادیوم برده خواهند شد. لیتمن به خاطر این نصب هنری و منحصربه‌فرد در اتریش به شهرت رسیده است.

پروژه “برای جنگل” که تا به امروز بزرگ‌ترین نمایش عمومی در اتریش بوده است؛ از ۸ سپتامبر تا ۲۷ اکتبر ادامه خواهد داشت. جنگلی که درست در وسط استادیوم روییده است!