جزئیات محدودیت‌های جدیدی که از اول آذر در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود
جزئیات محدودیت‌های جدیدی که از اول آذر در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، جزئیات محدودیت‌های جدیدی را که از اول آذرماه در آذربایجان‌شرقی اجرایی می‌شود، تشریح کرد.

به گزارش شمس، عباسعلی درستی در گفت‌وگویی با بیان این‌که محدودیت‌های جدید ابلاغ شده و این محدودیت‌ها از اول آذر ماه به مدت دو هفته اجرا می‌شود، اظهار داشت: پس از گذشت دو هفته نیز در مورد تاثیرگذاری آن، تداوم یا کاهش محدودیت‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

وی با اشاره به جزییات محدودیت‌ها، خاطرنشان کرد: منع رفت و آمد و محدودیت‌های خودرویی، بین شهری خواهد بود، به عنوان مثال اگر وضعیت شهرستان شبستر قرمز باشد، خودروهایی با پلاک بومی شهرستان شبستر حق خروج و خودروهای غیر بومی حق ورود به شهرستان را ندارند.

وی به محدودیت‌های شغلی نیز اشاره کرد و افزود: در شهرهایی با وضعیت قرمز، فقط گروه شغلی یک، در شهرهایی با وضعیت نارنجی، گروه‌های شغلی یک و دو و در شهرهای زرد نیز گروه شغلی یک، دو و سه حق فعالیت خواهند داشت؛ فعالیت تمامی گروه‌های یک، دو، سه و چهار در شهرستان‌هایی با وضعیت سفید، مجاز است.

درستی، با تشریح شرط دورکاری کارمندان ادارات استان، گفت: شهرهای قرمز فقط با یک سوم کارمندان، شهرهای نارنجی با یک دوم کارکنان و شهرهای زرد با دو سوم کارکنان، فعال خواهند کرد، اما هنوز ابلاغیه‌ی دورکاری به ادارات ارسال نشده است.

وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به تاثیر اعمال محدودیت‌های هفته‌های گذشته بر کاهش شیوع بیماری، تصریح کرد: ارزیابی‌ها در حال انجام بوده و نتایج این اعمال محدودیت‌ها بر روند بیماری در استان پس از دو هفته مشخص می‌شود.