از هر سه ازدواج، یکی منجر به طلاق می‌شود/ تک‌فرزندی، نسل آینده را لوس به بار می‌آورد
از هر سه ازدواج، یکی منجر به طلاق می‌شود/ تک‌فرزندی، نسل آینده را لوس به بار می‌آورد
احد جودی می‌گوید: در مدت سپری شده امسال ۳۶ هزار و ۴۴۱ ولادت در استان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل منفی ۱۴.۱ درصد می باشد.

به گزارش شمس، «احد جودی» صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان هریس با اشاره به آمار ثبت وقایع حیاتی در سال جاری اظهار کرد: امسال در شهرستان هریس ۸۳۲ واقعه ولادت به ثبت رسیده که درصد تغییر نسبت به مدت مشابه سال قبل منفی ۱۴.۶ درصد می باشد که از میانگین استانی هم بیشتر است.

مدیرکل ثبت‌احوال آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به آمار فوتی‌های استان در سال جاری،خاطرنشان کرد: در این مدت ۱۴ هزار و ۹۹۶ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده که رشدی معادل هشت دهم درصد را در استان داراست و بیشترین علت فوتی ها در استان بیماری های عفونی و انگلی، سرطان ها و تومورها و بیماری های قلبی و عروقی است.

وی با بیان اینکه به ازای هر سه ازدواج یک واقعه منجر به طلاق می‌شود، ادامه داد: سال گذشته در آذربایجان شرقی۲۰ هزار و ۱۷۲ مورد ازدواج ثبت شد که امسال این میزان به ۱۸ هزار و ۹۴۸ مورد رسیده که نشان دهنده رشد منفی شش و یک دهم درصد است.

وی اضافه کرد: میزان طلاق استان نیز در سال گذشته ۶ هزار و ۴۴۸ مورد بود که امسال به ۶ هزار و ۸۱ مورد رسیده است.

جودی از کاهش پنج درصدی ازدواج در شهرستان هریس نیز خبر داد و گفت: آمار طلاق ثبت شده تا آذر امسال در این شهرستان ۵۲ مورد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۹ مورد بود، افزایش شش و یک درصدی را نشان می دهد؛ در این شهرستان از چهار مورد ازدواج یک مورد منجر به طلاق می‌شود و در این مدت فقط ۲۲۴ مورد واقعه ازدواج در این شهرستان ثبت شده است .

وی با اشاره به اینکه ثبت احوال در ارتقاء امنیت، حفظ و نگهداری اسناد هویتی مردم، وظیفه خطیر و مهمی برعهده دارد، بیان کرد: در این خصوص الکترونیکی شدن کارهای اداری که یکی از سیاست های مهم دولت می باشد، علاوه بر تسهیل در امور مردم سبب حفظ و نگهداری مطمئن اسناد هویتی شده است.

مدیرکل ثبت ‌احوال آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به پدیده تک فرزندی خانوارها و معضلات آن در جامعه، خاطرنشان کرد: تک‌فرزندان با معنا و مفهوم برادر، خواهر و یا اقوام آشنایی خوبی ندارند و اگر تک فرزند آوری بیشتر رواج یابد، فرزندان لوس بار می‌آیند.

انتهای پیام/