تولید 2 درصد علم جهان در ایران
تولید 2 درصد علم جهان در ایران
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری می گوید؛ جمعیت ایران یک درصد جمعیت کل جهان است اما تولید علم در ایران 2 درصد جهان بوده و این اتفاق بسیار مهمی است.

به گزارش شمس، «محمدعلی زلفی‌گل» در تبریز درباره جایگاه علمی ایران در منطقه و جهان تصریح کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران رتبه ۱۵علمی جهان را دارد و در بین کشورهای منطقه هم در جایگاه نخست قرار گرفته است.

وی اظهار کرد، جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۶ هزار سند علمی بین‌المللی منتشر کرد و ایران از بُعد کیفی  علمی جزو کشورهای برتر جهان محسوب می‌شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین گفت، امروز یکی از راه‌های ایجاد اشتغال، تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان بوده و فعالیت این شرکت‌ها بسیار مهم است، چون  محصولات بر پایه دانش و نوآوری تولید می‌کند.

 وی افزود، وقتی محصولی بر پایه نوآوری و دانش جدید تولید می‌شود و شرکت‌های دیگر این نوآوری را ندارند، محصول نوآوارنه رقابت‌ناپذیر و سبب می‌شود این محصول در میدان رقابت برنده باشد.

زلفی‌گل تصریح کرد؛ افراد تحصیل کرده و نخبه در شرکت‌های دانش‌بنیان حضور دارند و این مهم سبب می‌شود با دانش و نوآوری خودشان کیفیت محصولات را در میدان رقابت بالا ببرند.

انتهای پیام /