توسعه اقتصاد با مشارکت مردمی محقق می‌شود
توسعه اقتصاد با مشارکت مردمی محقق می‌شود
علیرضا بیگی گفت: توسعه و واقعی‌سازی اقتصاد کشور با مشارکت آحاد مردم و دخالت آن‌ها در این عرصه محقق می‌شود.

به گزارش شمس، احمد علیرضابیگی، نامگذاری شعار امسال با عنوان” مهار تورم و رشد تولید” از سوی مقام رهبری را بسیار بجا و مناسب توصیف و اظهار کرد: هر ۲ موضوع مهم مزبور که توسط مقام رهبری مورد تاکید است، جز با مردمی سازی و واقعی سازی اقتصاد میسر نخواهد شد.

وی بر ضرورت مشارکت دادن مردم در اقتصاد را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید توجه داشت که با توجه تجربیات و آزمون و خطاهای سال های گذشته، راه برون رفت از شرایط موجود اقتصادی و سیاسی جلب و جذب مشارکت های مردمی است.

علیرضابیگی مشارکت مردم در عرصه های مختلف اقتصادی اعم از تولید، صنعت، تجارت و بازرگانی را بسیار مهم و تعیین کننده خواند.

وی یکی از دلایل اصلی و مهم بی ثباتی اقتصادی در کشور را نگرش های نادرست به مردمی سازی دانست و گفت: این موضوع موجب فرار سرمایه، فضای بی روح کسب و کار، بیکاری و نوسانات شدید ارزی شده است که بار اصلی این نابسامانی ها بر دوش مردم سنگینی می کند و باید هر چه سریع تر با تغییر نگرش ها نسبت به تحولات عمیق در این حوزه اقدام کرد.

علیرضابیگی واقعی سازی اقتصاد را همان واقعی کردن دخل و خرج مردم و دولت تعریف و اضافه کرد: این موضوع زمانی محقق می شود که در کشور برای سرمایه گذاری امنیت بیشتری ایجاد شود که در این حالت هم تورم های افسارگسیخته مهار می شود و هم تولید در کشور جان دوباره می گیرد.

انتهای پیام /