تصمیم‌گیرنده درباره واگذاری سهمیه تیم شهرداری، خود شهرداری است/ دلیل صحبت‌های ششگلانی را نمی‌دانم
تصمیم‌گیرنده درباره واگذاری سهمیه تیم شهرداری، خود شهرداری است/ دلیل صحبت‌های ششگلانی را نمی‌دانم
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: تصمیم‌گیرنده درباره واگذاری سهمیه تیم شهرداری در لیگ دسته یک، خود شهرداری تبریز است، نه جای دیگری.

به گزارش شمس، ایوب بهتاج با حضور در جمع خبرنگاران، درباره روند واگذاری مالکیت تیم فوتبال شهرداری تبریز اظهار کرد: با توجه به اینکه باشگاه شهرداری قصد واگذاری مالکیت تیم فوتبال دسته یکی خود را داشت، از نخستین روزهای بحث واگذاری مقرر شد که سهمیه این تیم در استان حفظ شود.

وی افزود: بر اساس اعلام شهردار تبریز، تنها مشتری این تیم در استان باشگاه علم و ادب تبریز است که قصد حفظ این سهمیه در تبریز را دارد. به همین خاطر، روند واگذاری به این باشگاه توسط شهرداری تبریز طی و این سهمیه به باشگاه علم و ادب تبریز واگذار شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: پس از واگذاری این سهمیه توسط شهرداری تبریز، به ما اعلام شد تا روند اداری کمیسیون ماده ۵ را طی کنیم و اقدامات لازم در این مسیر نیز طی شده است و از نظر ما این واگذاری هیچ مشکل خاصی ندارد.

بهتاج در پاسخ به این سوال که «در صورت قطعیت واگذاری، دلیل مخالفت‌های هیئت فوتبال استان با این موضوع چیست؟»، تصریح کرد: تصمیم گیرنده درباره واگذاری سهمیه، شهرداری تبریز است، نه ما و نه سازمان دیگر. ما نمی‌توانیم در این زمینه تصمیم گیری کنیم. حالا شهرداری تصمیم گرفته تا سهمیه را به تنها مشتری بومی واگذار کند. هیئت فوتبال نیز تاکنون درباره مخالفت خود با ما نامه نگاری نداشته و در صورتی که مشکلی نیز از نظر قانونی وجود دارد ما خوشحال می‌شویم که به طور قانونی به ما گزارش شود.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی ادامه داد: من مصاحبه‌های رییس هیئت فوتبال استان را از گوشه و کنار شنیدم و نمی دانم دلیل این صحبت‌ها چیست. روند قانونی طی شده و کسی نمی‌تواند در این زمینه به خاطر نظرات شخصی تصمیم بگیرد.

بهتاج در ادامه این گفت‌وگو، از باقی ماندن امتیاز لیگ یکی آذربایجان شرقی در استان ابراز خوشحالی کرد و گفت: از روز نخست دغدغه همه ما این بود که این سهمیه در استان حفظ شود و حالا خوشحالیم که با واگذاری این سهمیه، مشکلی که در استان مازندران رخ داد در استان ما تکرار نشد، ولی نمی‌دانستیم کسانی به فکر موضوعاتی غیر از حفظ سهمیه در استان هستند. بایستی هر چه سریعتر اقدامات لازم صورت گیرد تا این سهمیه از دست نرود و در فصل پیش روی شاهد حضور نماینده استان در دسته یک باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی یادآور شد: واگذاری سهمیه شهرداری تبریز به علم و ادب می‌تواند باعث رشد و شکوفایی استعدادهای موجود در استان شود.‌ شاید خوشحال کننده ترین خبری که در طی این ۴ ماه شنیدم، خبر واگذاری این سهمیه به باشگاه علم و ادب بود که باعث می‌شود جوانان استان بتوانند از این سهمیه بهترین استفاده ممکن را داشته باشند.