تشکیل ستاد مبارزه با جرایم انتخاباتی در آذربایجان‌شرقی
تشکیل ستاد مبارزه با جرایم انتخاباتی در آذربایجان‌شرقی
رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی از تشکیل ستاد مبارزه با جرائم انتخاباتی در آستانه انتخابات اسفند ماه مجلس در این استان خبر داد و گفت: این ستاد در انتخابات‌های دیگر هم بسیار تاثیرگذار بوده و دستورالعمل‌های آن از امروز به نهادهای مختلف ارائه خواهد شد.
به گزارش شمس، موسی خلیل اللهی در جلسه شورای پیشگیری از جرائم آذربایجان شرقی افزود: کاهش جمعیت کیفری از جمله برنامه های تحولی در کنار مبارزه با مفاسد اقتصادی و اجتماعی است که خوشبختانه آمارها نشان می دهد که استان ما در این زمینه روند کاهش به خود گرفته است.
وی همچنین با اشاره به تلاش مجموعه قضایی آذربایجان شرقی برای کاستن از جمعیت کیفری اضافه کرد: در۵ ماه امسال جمعیت کیفری ورودی به دادگاه های استان چهار درصد کاهش داشته است.
خلیل اللهی در زمینه افزایش جرائم افراد زیر ۱۹سال استان هم گفت: این افزایش تامل برانگیز و لازم است جرائم به تفکیک نوع، سن و مناطق، شناسایی و مورد بررسی قرار گیرد تا پیشگیریهای لازم انجام شود.
محبوب بابک علیلو، دادستان تبریز هم در این نشست با ارائه عملکردی از آمار جرائم و ورودی های دادگستری استان گفت : ۲۰ درصد از ورودی های زندانیان استان در ۵ ماه گذشته مربوط به سرقت و ۱۲ درصد مربوط به مواد مخدر و مواد روان گردان بوده است.