تردد ۲۰۰ هزار و ۸۸۶ خودرو در منطقه آزاد ارس در تعطیلات عید فطر/ یک میلیون نفر از ارس دیدن کردند
تردد ۲۰۰ هزار و ۸۸۶ خودرو در منطقه آزاد ارس در تعطیلات عید فطر/ یک میلیون نفر از ارس دیدن کردند
قائم مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس در ایام تعطیلات عید فطر میزبان ۲۰۰ هزار و ۸۸۶ خودروی گردشگران بود.

به گزارش شمس، یوسف داداش زاده با اعلام آمار گردشگران ورودی ارس، گفت: بر اساس آمار رسمی دستگاه‌های تردد شمار نصب شده در ورودی های منطقه آزاد ارس در روزهای ۱۳ تا ۱۷ خرداد ۹۸ تعداد ۲۰۰ و ۸۸۶ خودروی گردشگری وارد این منطقه شد.

وی افزود: بر اساس همین آمار بیش از یک میلیون مسافر در تعطیلات عید سعید فطر از منطقه آزاد ارس دیدن کرده و از امکانات رفاهی، گردشگری و اقامتی این منطقه استفاده کردند.

داداش زاده با اشاره به نحوه آمارگیری از خودروهای ورودی به این منطقه، خاطرنشان کرد: آمار تردد خودروها به منطقه آزاد ارس توسط دستگاه های تردد شمار نصب شده در ورودی های مختلف ۴ محدوده منفصل این منطقه شامل جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو به صورت اتوماتیک انجام می شود.

قائم مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس با بیان اینکه در تعطیلات عید سعید فطر، برنامه های متنوع فرهنگی برای گردشگران تدارک دیده شده بود، تصریح کرد: کنسرت موسیقی شهاب مظفری، دومین دوره مسابقات درگ و نمایشگاه مد و لباس در کنار سایر برنامه های متنوع فرهنگی برای غنی سازی اوقات حضور گردشگران ارس اجرا شد.

وی افزود: به منظور رفاه حال گردشگران، بازرسی های سازمان منطقه آزاد ارس از اماکن رفاهی، خدماتی، تجاری و گردشکری افزایش پیدا کرده بود با هر نوع تخلف و موارد شکایتی گردشگران به سختی برخورد می شد.

داداش زاده با بیان اینکه در طول تعطیلات عید فطر، ظرفیت هتل ها و مراکز اقامتی ارس تکمیل شد، عنوان کرد: به منظور رفاه حال گردشگران و تامین امکانات اقامتی، مراکز اسکان اضطراری نیز در این روزها برپا شد.

وی تاکید کرد: هم اکنون ۷ هتل با ظرفیت ۵۷۳ تخت، ۴ هتل آپارتمان با ظرفیت ۳۱۵ تخت، یک مهمانسرا با ظرفیت ۷۲ تخت، ۶ مهمانپذیر با ظرفیت ۱۴۸ تخت، ۱۳ کاشانه مهمان با ظرفیت ۱۹۵ و یک اردوگاه با ظرفیت ۷۲ تخت در منطقه آزاد ارس فعالیت می کنند و امسال نیز با افتتاح ۳ هتل جدید به ظرفیت این اقامتی منطقه اضافه خواهد شد.

داداش زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد ارس با ارائه مشوق های استثنایی از سرمایه گذاران بخش اقامتی و گردشگری ارس حمایت می کند، گفت: با توجه به خیل عظیم گردشگران، ایجاد شهربازی مدرن جزو فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس است و سازمان به دنبال حمایت های بی سابقه از سرمایه گذاران در این حوزه است.

گفتنی است، سرمایه گذاری در بخش گردشگری ارس، در چند سال اخیر بیشترین متقاضی را در بین حوزه های مختلف سرمایه گذاری منطقه داشته است و افزایش چشمگیر مراکز رفاهی، خدماتی و اقامتی ارس باعث حضور هر چه بیشتر گردشگران در منطقه آزاد ارس شده است.