تردد خودرویی در آذربایجان‌شرقی ۱۷ درصد کاهش یافت
تردد خودرویی در آذربایجان‌شرقی ۱۷ درصد کاهش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد تردد خودرویی در جاده‌های مختلف استان در ۸ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش شمس، اورجعلی علیزاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت بیش از ۱۵۶ میلیون و ۴۳۷ هزار تردد خودرویی در جاده‌های مختلف استان توسط ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین ثبت شده است.

وی با بیان اینکه از کل تردد ثبت شده ۱۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است، خاطرنشان کرد: مسیرهای رفت و برگشت تبریز – ایلخچی با بیش از ۲۵ میلیون و ۸۹۵ هزار تردد خودرویی، پرترددترین جاده استان در این مدت است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: مسیرهای تبریز – صوفیان با بیش از ۱۲ میلیون و ۵۴۰ هزار، ایلخچی- آذرشهر با بیش از ۸ میلیون و ۶۰۳ هزار و بناب – مراغه با بیش از ۳ میلیون و ۵۰۷ هزار تردد در جایگاه های بعدی پرترددترین جاده های استان هستند.

علیزاده، با اشاره به اینکه مسیرهای رفت و برگشت میاندوآب – ملکان و تبریز- اهر از دیگر محورهای پرتردد استان این بازه زمانی بود، افزود: در زمان کنونی مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای استان با ۲۴ دوربین نظارت تصویری، ۵۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور فعال، ۷ دستگاه تابلوی پیام متغیر و ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین در سطح جاده ها، رصد وضعیت تردد استان را انجام می دهد.

وی یادآوری کرد: هم اکنون ۲۰ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور دیگر نیز در مرحله تست و اضافه شدن بوده و ۲۰ سامانه نیز با پیشرفت بالای ۸۰ درصد در مرحله راه اندازی است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

  • منبع خبر : ایرنا