تردد خودروهای باری زیر ۳.۵ تن در محدوده طرح زوج و فرد تبریز مجاز است
تردد خودروهای باری زیر ۳.۵ تن در محدوده طرح زوج و فرد تبریز مجاز است
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری تبریز گفت: تردد خودروهای حمل و نقل عمومی بار زیر ۳.۵ تن دارای پروانه فعالیت معتبر از سازمان حمل و نقل بار شهرداری در محدوده طرح زوج یا فرد شهر مجاز است.

به گزارش شمس، فاضل نادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طرح زوج و فرد خودروها در هسته مرکزی شهر طبق مصوبه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان از فردا در تبریز اجرایی می شود و خودروهایی که در روز غیرمجاز پلاک خود وارد محدوده این طرح شوند، توسط پلیس اعمال قانون می شوند.

وی اظهار داشت: برابر هماهنگی انجام شده با استانداری، فرمانداری و پلیس راهور رانندگان خودروهای حمل و نقل عمومی بار زیر ۳.۵ تن باید در سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل درون شهری و حومه (utcms.ir) ثبت نام کرده باشند.

نادری، ادامه داد: در این طرح تردد هر روزه خودروهای باری زیر ۳.۵ تن همانند خودروهای حمل و نقل عمومی شهر مجاز است.

طرح زوج و فرد از ۲ شهریور به صورت ارشادی در محدوده مرکزی تبریز شروع شده و از ۱۵ مهر به صورت رسمی و بر اساس مصوبه شورای ترافیک اجرا و با تخلفات اعمال قانون می‌شود.

کلان شهر تبریز افزون بر ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو وجود دارد و بافت مرکزی این کلان شهر نیز به دلیل واقع شدن بازار تاریخی تبریز به عنوان قلب تپنده اقتصاد منطقه شمال غرب محسوب شده و روزانه با ورود پرشمار خودروهای سواری، حمل و نقل عمومی و به ویژه باری، مواجه است.