تدفین روزانه ۳۰ کرونایی در تبریز!/ پرسنل کفن و دفن دوشیفته شدند
تدفین روزانه ۳۰ کرونایی در تبریز!/ پرسنل کفن و دفن دوشیفته شدند

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز نسبت به افزایش تصاعدی متوفیان کرونایی در این شهر هشدار داد.

به گزارش شمس، «فرخ جلالی» در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه طی هفته های اخیر، آمار متوفیان کرونایی در تبریز چهاربرابر افزایش یافته است، خاطرنشان ساخت: آمار متوفیان کرونایی در وادی رحمت تبریز از ۷ نفر در دو هفته گذشته به ۳۰ نفر در روز رسیده است.

وی افزود: با احتساب متوفیان عادی و کرونایی،‌ آمار فوتی‌های مدفون در وادی رحمت تبریز به ۶۵ نفر در روز رسیده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به تجربه کلانشهر مشهد در کمبود خودرو برای انتقال اجساد، عنوان کرد: اقدامات لازم برای جلوگیری از کمبود آمبولانس انجام شده اما تامین نیازهای کلانشهر تبریز زمانبر خواهد بود.

وی از خرید ۴ دستگاه آمبولانس جدید و نیز تعمیر و بازسازی ۷ دستگاه آمبولانس قدیمی برای به کار گیری مجدد خبر داد و ابراز داشت: با اینحال خدمات‌رسانی به شهرهای حومه تبریز به دلیل حجم بالای متوفیان، دشوار شده است.

فرخ جلالی با تاکید بر اینکه پرسنل وادی رحمت در دو شیفت مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان هستند یادآور شد: حجم بالای متوفیان، پرسنل آرامستان‌های شهرداری تبریز را خسته کرده و در این شرایط مجالی برای استراحت ندارند.

وی ضمن انتقاد شدید از شهروندان برای عدم رعایت مسایل بهداشتی در محوطه وادی رحمت گفت: حضور گروه‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ نفره در مراسمات تشییع و تدفین، عدم استفاده از ماسک و به همراه آوردن کودکان در این اجتماعات به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

انتهای پیام/