تداوم آلودگی هوای تبریز
تداوم آلودگی هوای تبریز
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز امروز( دوشنبه 24آذر)، در وضعیت "ناسالم برای گروه‌های حساس" قرار دارد.

به گزارش شمس، داود قاسم زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز، دوشنبه ۲۴ آذر، برابر با ۱۴۱ بوده و برای گروه‌های حساس ناسالم است.

وی افزود: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

قاسم زاده صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز ازتردد های غیر ضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه های زیست محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ادامه پایداری جوی گفت: تداوم و افزایش غلظت آلاینده های جوی تا اواسط این هفته دور از انتظار نیست.

وی افزود: شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.