تبلیغاتِ انتخاباتی در کنسرت آذربایجانی/ تفاوت شهرتی‌فر ۹۸ با مدلِ ۹۴
تبلیغاتِ انتخاباتی در کنسرت آذربایجانی/ تفاوت شهرتی‌فر ۹۸ با مدلِ ۹۴
تبلیغ رحیم شهرتی‌فر در کنسرت رحیم شهریاری از نکته‌های عجیبی بود که تعجب حضار را نیز به همراه داشت.

سیاسی شمس: فرماندار اسبق تبریز قصدِ بهارستانی شدن دارد و از ماه‌ها قبل تبلیغات انتخاباتی‌اش را در فضای مجازی آغاز کرده است. شهرتی‌فر که از چهره‌های خوشایند جبهه اصلاحات به شمار می‌آید با قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان از معاونت سیاسی استانداری خداحافظی کرد و این‌بار می‌خواهد شانس خود را در ماراتن اسفند ماه بیازماید و در عرصه باقی بماند.

معمولاً سیاسیون در آستانه انتخابات بیش از گذشته به رسانه‌ها و شخصیت‌های اینستاگرامی دل می‌بندند و رحیم شهرتی‌فر نیز از این قاعده مستثنی نیست. رحیم‌ شهریاری در کنسرتی که روز دوشنبه در مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز برگزار کرد رسماً از مخاطبان خود خواست در انتخابات مجلس به شهرتی‌فر رأی دهند و در تشریح علت حمایت خود گفت: “زمانی که در آمریکا چند خانم روی سن آمدند و رقصیدند، در تبریز برایم مجوز برگزاری کنسرت صادر نکردند و این اتفاق درحالی رخ می‌داد که رقص آن زنان به بنده ربطی نداشت؛ در برهه‌ای که می‌گفتند رحیم نباید در آذربایجان بخواند آقای شهرتی‌فر تاکید کردند ما مسئولان ایرانیم و اتفاقات رخ داده در آمریکا به ما ربطی ندارد”

بعد از این سخنان خواننده‌ی ترانه‌های آذربایجانی، فرماندار اسبق تبریز و کاندیدای فعلی انتخابات مجلس یازدهم به‌پا خاست تا در جمع بیش از هزار نفری خودی نشان دهد و مخاطبانی که اسمش را شنیدند، رویَش را هم ببینند!

فردی که بی‌محابا در مجالس مختلف برای انتخاباتی آتی رأی جمع می‌کند فرد ناآشنا به قوانین و مقررات نیست. شهرتی‌فر سال‌ها در رأس فرمانداری و در کسوت معاونت سیاسی با کاندیداها سر همین مسایل سر و کله زده و با برگزاری جلساتِ توجیهی نامزدهای انتخابات شورای شهر و مجلس را با قوانین و مقررات آشنا ساخته است.

بهمن ماه سال ۹۴ بود که رحیم شهرتی‌فر در جلسه توجیهی داوطلبان انتخابات مجلس دهم از حوزه‌های انتخابیه آذربایجان‌شرقی بر رعایت قانون تاکید می‌کرد و متذکر می‌شد:  “همه ما ملزم به رعایت قانون جاری و ساری در امر انتخابات هستیم هرچند قانون محدودیت هایی را برای داوطلبان اعمال کرده و نیازمند اصلاحات اساسی است و مسئله تبلیغات هم یکی از این محدودیت هاست و در صورت عدم توجه به موارد یاد شده، از فعالیت های تبلیغاتی داوطلبان جلوگیری خواهد شد.”

حال شهرتی‌فر خود کاندیداست و فارغ از آنکه به شعارهای سال ۹۴ عمل نمی‌کند، از آنجا که نیک می‌داند تبلیغات زودهنگام عملاً مشکلی برای نامزدها ایجاد نمی‌کند، حتی در پشت پرده‌ نیز برنامه‌هایش را دنبال نمی‌کند. شاید هم فرماندار اسبق تبریز به چشم‌پوشی یارانِ سیاسی‌اش در فرمانداری و استانداری دل خوش کرده است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مجید قنبرزاده