تبریز می‌تواند بهترین مقصد گردشگری برای گردشگران جمهوری آذربایجان باشد
تبریز می‌تواند بهترین مقصد گردشگری برای گردشگران جمهوری آذربایجان باشد
شهردار تبریز گفت: با توجه به مشترکات مختلف فرهنگی، مذهبی و زبانی، تبریز می‌تواند بهترین مقصد گردشگری برای گردشگران جمهوری آذربایجان باشد.

به گزارش شمس، ایرج شهین باهر در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با بیان اینکه تبریز از بسیاری جهات با شهرهای مختلف جمهوری آذربایجان اشتراک دارد، گفت: متاسفانه تاکنون در خصوص توسعه گردشگری بین دو کشور ایران و آذربایجان اقدامات اساسی صورت نگرفته است.

او افزود: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانیم ظرفیت های گردشگری دو طرف را به یکدیگر معرفی کنیم. امیدوارم با کارهایی که صورت می گیرد شاهد آن باشیم که در آینده‌ای نزدیک بیش از نیمی از مسافران خارجی حاضر در تبریز از جمهوری آذربایجان باشند.

شهردار تبریز با اعلام آمادگی شهرداری برای همکاری در این خصوص اظهار کرد: ما آمادگی داریم میزبان نمایندگان آژانس‌های گردشگری کشور جمهوری آذربایجان در تبریز باشیم.

شهین باهر با مثبت ارزیابی کردن حضور نمایندگان آژانس های گردشگری در تبریز گفت: با این اقدام می توانیم ظرفیت های گردشگری تبریز را به گردشگران آذربایجانی معرفی کنیم.

او با تاکید بر اینکه بیشتر مسافرانی که از آذربایجان به تبریز می آیند برای درمان در این شهر حضور می‌یابند، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صحیح شاهد حضور گردشگران حوزه‌های مختلف از جمله گردشگرانی که به منظور تفریح و بازدید از شهر تبریز به این شهر سفر می‌کنند، باشیم.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر برنامه‌ریزی جهت برگزاری هفته های فرهنگی تبریز و باکو در هر دو شهر اظهار کرد: در کنار این هفته های فرهنگی می توانیم محصولات مختلفی که در دو کشور تولید می شود را عرضه کنیم.

شهین باهر ادامه داد: در استان آذربایجان شرقی بیش از ۴۸۰۰ نوع محصول تولید می شود و عرضه این محصولات در آذربایجان می‌تواند فرصت مناسبی برای هر دو طرف جهت گسترش ارتباطات ایجاد کند.