تبریزی ها هوای پاک تنفس کردند
تبریزی ها هوای پاک تنفس کردند
براساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(۲۱ آبان‌ماه) شیرازی‌ها و تبریزی‌ها هوای پاک تنفس کرده‌اند.

به گزارش شمس، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز (۲۱ آبان ماه )آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۹۵ و در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.

پس از آن مردم در دو کلانشهر کرج و مشهد هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ، ۷۳، ۵۵ تجربه کرده‌اند. آلاینده شاخص این هوای مطلوب  ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

اهالی شهر شیراز و تبریز هوای پاک را با رسیدن به عدد ۴۱ و ۳۸ تنفس کرده‌اند. آلاینده شاخص در شهر شیراز دی‌اکسید نیتروژن و در شهر تبریز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون بوده است.

در حالی که  بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست میانگین کیفیت هوای تهران ۸۱ و در شرایط قابل قبول بود که بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۹ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

انتهای پیام/