تاکنون ۴۰ پارک محله‌ای احداث کرده‌ایم/ کاشت ۵۵۰ هزار اصله درخت در تبریز
تاکنون ۴۰ پارک محله‌ای احداث کرده‌ایم/ کاشت ۵۵۰ هزار اصله درخت در تبریز

شهردار تبریز در جلسه شورای شهر تبریز گفت: تاکنون 40 پارک را به بهره‌برداری رسانده‌ایم و 20 پارک دیگر تا پایان شورای پنجم به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش شمس، شهرام دبیری روز یکشنبه در جلسه شورای اسلامی این شهر با بیان اینکه تاکنون ۸۵ درصد از بودجه سال جاری محقق شده است، ابراز کرد: پیش بینی بودجه‌ای مناسب برای سال ۱۴۰۰ از سوی شهرداری و شورا باید در اولویت باشد.

وی اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی نیز باید از طریق کمیسیون های شورا، پیشنهادات خود را در خصوص بودجه سال آینده شهرداری تبریز ارائه دهند تا بتوان به صورت مناسب بودجه را جمع بندی کرد.

رئیس شورای اسلامی تبریز با اشاره به ۱۵ اسفند روز درختکاری، گفت: باید برنامه ریزی شود تا در این روز با بسیج عمومی وعده شهرداری مبنی بر کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه در سطح این شهر محقق شود.

دبیری، ادامه داد: امید است با عزم جدی شهرداری تبریز در زمینه کاشت درخت و درختچه، سرانه فضای سبز در این شهر افزایش یابد.

۶۰ پارک محله‌ای تا پایان دوره پنجم شورا در تبریز به بهره برداری می رسد  

شهردار تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه سال ۹۹ در این شهرداری به نام سال فضای سبز نامگذاری شده، خاطرنشان ساخت: تاکنون ۴۰ پارک محله‌ای در این شهر به بهره‌برداری رسیده و ۱۵ پارک نیز در دست احداث بوده که تا خرداد سال آینده به بهره برداری می‌رسند.

ایرج شهین باهر، با اشاره به اینکه تا پایان دوره شورای پنجم تعداد پارک‌های محله‌ای در این شهر به ۶۰ پارک می رسد، افزود: تلاش می‌شود به یاد هر شهید در حیاط آنها درخت کاشته شود و نهال میوه رایگان با لحاظ ثبت نام شهروندان در سامانه برای دریافت این نهال ها، در بین آنان توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: ۵۵۰ هزار اصله درخت و درختچه در سال جاری برای تحقق طرح کاشت یک میلیون درخت و درختچه کاشته شده است و برای مرحله سوم این طرح برنامه‌‎ریزی شده تا این عدد به یک میلیون اصله برسد.

انتهای پیام/