تامین ۹۰ درصد نیاز کشاورزان توسط تراکتورسازی تبریز/ ۲ برابر شدن صادرات تراکتور
تامین ۹۰ درصد نیاز کشاورزان توسط تراکتورسازی تبریز/ ۲ برابر شدن صادرات تراکتور
معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: نقش تراکتورسازی در امنیت غذایی غیرقابل انکار است، چرا که در حال حاضر بالای ۹۰ درصد نیاز بخش کشاورزی به تراکتور به عنوان مهم‌ترین وسیله کاری کشاورزان توسط تراکتورسازی تامین می‌شود.

به گزارش شمس، تراب محمدی معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی ظهر امروز در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، تراکتور را به عنوان تولید اصلی این مجموعه، محصولی استراتژیک عنوان و اظهار کرد: توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی یکی از اولویت‌های این حوزه در تمام جوامع محسوب می‌شود که این دیدگاه و ضرورت اجرایی شدن آن در کشور نیز مورد توجه قرار گرفته و تراکتورسازی به عنوان برند جهانی نقش اساسی در این زمینه دارد.

وی افزود: نقش تراکتورسازی در امنیت غذایی غیرقابل انکار است، چرا که در حال حاضر بالای ۹۰ درصد نیاز بخش کشاورزی به تراکتور به عنوان مهم‌ترین وسیله کاری کشاورزان توسط تراکتورسازی تامین می‌شود پس حرکت این برند جهانی روی ریل تولید بدون هیچ‌گونه سنگ‌اندازی و حتی با حمایت و همراهی همه نهادها و ارگان‌ها نیاز نه تنها ایران بلکه بسیاری از کشورهای منطقه است.

محمدی با اشاره به داخلی‌ساز بودن عمده قسمت‌های محصول نهایی تراکتور در گروه تراکتورسازی اضافه کرد: تحرک و شتابی که رونق تولید در تراکتورسازی در یک سال گذشته در صنعت استان و حتی کشور در تمای بخش‌های صنعتی و اقتصادی بوجود آورده کاملا ملموس است.

وی، نیروی کاری و پرسنل این مجموعه را نیز جزو متخصص و ماهرترین کارکنان جامعه صنعت دانست و گفت: این نیروی کار در کنار مدیریتی که اخیرا سکاندار این واحد عظیم را در دست گرفته توانسته‌اند نزدیک به ۶۰ درصد افزایش تولید در سه ماهه گذشته در تراکتورسازی را رقم بزنند پس دستان این تلاشگران لایق بوسیدن است.

این مقام ارشد استانی ضمن یادآوری سایر محصولات تولیدی تراکتورسازی در بخش‌های صنعتی، راه و شهرسازی، ترانزیتی و … تراکتورسازی به معنی کامل در عرصه جهاد تولیدی کشور گام‌هایی بلندی را برداشته که می‌تواند الگو و نمونه سایر صنایع کشور باشد.

۲ برابر شدن صادرات تراکتور و تولید ۳۵ هزار تراکتور

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در حاشیه این بازدید متذکر شد: حمایت‌هایی که مسوولان استانی و به‌خصوص استانداری از تراکتورسازی داشته و دارند زمینه توفیقات سه ماهه گذشته در این مجموعه را فراهم کرده که امیدواریم این رویکرد همچنان ادامه داشته باشد.

مصطفی وحیدزاده ضمن یادآوری بحث امنیت غذایی و توسعه مکانیزاسیون کشور یادآور شد: تراکتورسازی و کارکنان و پرسنل آن به این موضوع و نقششان در این امر خطیر واقف هستند و برای محقق شدن این رسالت ملی و میهنی همچنین تحقق سه محور تولید، دانش بنیان و اشتغال فرمایشات مقام معظم رهبری آستنی‌های تلاش را بالا زده است.

وی، مراودات تراکتوسازی ایران و انعقاد تفاهم‌نامه‌های متعدد با مراکز دانشگاهی و دانش بنیان را که اخیرا صورت گرفته نیز در همین راستا اعلام و تصریح کرد: تراکتورسازی در جذب و استفاده از نیروهای متخصص و توانمند دانشگاهی امسال اهتمام ویژه خواهد داشته تا ضمن تامین نیروی مورد نیاز خود، زمینه افزایش اشتغال در استان را نیز فراهم آورد.

وحیدزاده با دادن آماری همچون تحقق ۹۶ درصدی برنامه تولیدی پیش‌بینی شده و دو برابر شدن صادرات در همین مدت اظهار داشت: امسال تولید ۳۵ هزار دستگاه انواع تراکتور در برنامه کاری تراکتورسازی قرار دارد که در کنار داخلی‌سازی از قطعات تا مواد اولیه همچنین دیدگاه حضور در بازارهای جهانی و ارزآوری برای کشور از اصلی‌ترین رویکردهای تولیدی گروه تراکتورسازان است.

انتهای پیام /