تامین نقدینگی، عمده مشکل واحدهای صنعتی آذربایجان‌شرقی است
تامین نقدینگی، عمده مشکل واحدهای صنعتی آذربایجان‌شرقی است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان این که در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در عرصه های اقتصادی انجام شده است، گفت: در حال حاضر عمده مشکل واحدهای صنعتی استان تامین نقدینگی و مالی است.

به گزارش شمس، صابر پرنیان در جمع خبرنگاران افزود: با اجرای طرح عادلانه سازی یارانه ها واحدهای صنعتی به ویژه صنایع مواد غذایی به دلیل افزایش قیمت در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه شده اند؛ چراکه قیمت بسیاری از اقلام مورد نیاز واحدهای صنایع غذایی تا چهار برابر افزایش یافت.

وی با بیان این که سیستم مالی و پولی کشور باید از بخش تولید حمایت زیادی کند، ادامه داد: با بررسی هایی که انجام شده واحدهای صنعتی برای افزایش ظرفیت تولید، نیاز به ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان در بخش صنعت اختصاص ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب شده که در این زمینه پیگیر این موضوع هستیم.

وی با بیان این که ۲۴۰ مورد مشکل در این حوزه شناسایی شده است، ادامه داد: عمده مشکل واحدهای صنعتی استان تامین سرمایه در گردش، تامین مواد اولیه و ورود ماشین آلات صنعتی برای بروزرسانی تولیدات و افزایش کیفیت محصولات است.

پرنیان گفت: جلسات ستاد تسهیل هر هفته به ریاست استاندار آذربایجان شرقی انجام می شود و تمام دستگاه ها در این زمینه همکاری می کنند.

وی افزود: اختیارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به عنوان اصلی ترین محل رفع موانع و مشکلات واحدهای صنعتی در استان باید افزایش یابد؛ چراکه بسیاری از مصوبات در جلسات تصویب می شود، ولی به دلیل مغایر بودن با برخی از دستورالعمل های دستگاه های اجرایی این مصوبات اجرا نمی شود.

انتهای پیام /