تاسیس صندوق قرض‌الحسنه اهالی رسانه در آذربایجان‌شرقی
تاسیس صندوق قرض‌الحسنه اهالی رسانه در آذربایجان‌شرقی
استاندار آذربایجان‌‌شرقی با تسلیت فرا رسیدن عاشورای حسینی(ع) و گرامی‌داشت روز خبرنگار، از تاسیس صندوق قرض الحسنه اهالی رسانه خبر داد.

به گزارش شمس، عابدین خرم در حاشیه مراسم عزاداری سالار شهیدان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امسال ۱۷ مرداد، روز خبرنگار را در حالی گرامی می داریم که با ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین، سید و سالار شهیدان مصادف شده است و یادآور همسانی رسالت اهالی رسانه با حضرت زینب(س) تنها پیام رسان و زبان گویای واقعه کربلا است.

وی افزود: روشنگری، تبیین حقیقت و مطالبه‌گری، مسئولیت سنگین و حساسی است که به دستان توانمند خبرنگاران به امانت سپرده شده است.

خرم گفت: دولت مردمی، توجه به افکار عمومی، باور به پاسخگویی و ارتقای شفافیت را از لازمه‌های ایران قوی دانسته و اهالی رسانه را یاور خود در مقابله با سیاه‌نمایی دشمن در فضای مجازی به‌ شمار می‌آورد.

وی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای رسانه بویژه شهید محمود صارمی که ۱۷ مرداد به مناسبت شهادت او، روز خبرنگار نامیده شده است، اظهار کرد: این روز را خدمت اصحاب رسانه، خبرنگاران تلاشگر و متعهد تبریک و تهنیت گفته و همواره قدردان زحمات بی‌شائبه‌ این عزیزان در استان هستم.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: با پیشنهاد ابتکاری شورای اطلاع‌رسانی استان برای ماندگار شدن هدیه روز خبرنگار مبنی بر تاسیس صندوق قرض‌الحسنه خبرنگاران و اهالی رسانه موافقت کردیم و امروز واریز مبلغ ۳ میلیارد ریال به عنوان نخستین سپرده این صندوق از محل مسئولیت‌های اجتماعی یکی از واحدهای صنعتی را اعلام می‌کنیم.

وی تصریح کرد: مدیریت این صندوق برعهده تشکل‌های صنفی و نمایندگان خبرنگاران خواهد بود تا تمام خبرنگاران استان امکان بهره‌مندی از مزایای آن را داشته باشند.

انتهای پیام/