تاخت و تاز کرونا در آذربایجان‌‍شرقی!/ افزایش موارد بستری کودکان و مرگ و میر در استان
تاخت و تاز کرونا در آذربایجان‌‍شرقی!/ افزایش موارد بستری کودکان و مرگ و میر در استان
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲ مثبت کرونایی در استان شناسایی شد و تعداد کل بستری‌های موجود به ۳۷۲ مورد رسید.

به گزارش شمس، دکتر حسین حقایی روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: همچنین در این مدت ۲ نفر بر اثر کرونا در استان فوت شدند.

وی ادامه داد: تعداد بستری‌های آنتوبه در بیمارستان های استان ۲۴ مورد بوده و ۷۱ مورد نیز در مراقبت‌های ویژه بستری بوده و هشت نفر از بستری های کرونایی، کودکان هستند.

حقایی بر استفاده از ماسک در فضاهای بسته تاکید و به شهروندان و هم استانی ها توصیه کرد: جداسازی افراد مبتلا از افراد سالم و همچنین رعایت موارد بهداشتی باید جدی گرفته شود تا آمار کرونایی استان بالا نرود.

بر اساس این گزارش، از لحاظ رنگ بندی وضعیت کرونایی آذربایجان شرقی، شهرستان‌های آذرشهر، مراغه و هوراند در وضعیت نارنجی، ۱۰ شهرستان در وضعیت زرد و هشت شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

میزان بستری ها در استان آذربایجان شرقی نسبت به ماه های گذشته در حال افزایش بوده و میزان فوتی های ناشی از بیماری کرونا که به صفر رسیده بود، در هفته اخیر هر روز یک نفر به دلیل کرونا جان خود را از دست داده و در یک مرداد ماه نیز تعداد فوتی ها به سه نفر رسید.

تزریق واکسن کرونا ۸۰ تا ۹۰ درصد میزان بستری و مرگ و میر را کاهش می دهد.

انتهای پیام/