بیش از ۴۷ هزار نفر از خدمات معاضدت قضایی آذربایجان‌شرقی استفاده کردند
بیش از ۴۷ هزار نفر از خدمات معاضدت قضایی آذربایجان‌شرقی استفاده کردند

رئیس‌ کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۴۷ هزار و ۴۹۳ نفر از خدمات مشاوره و معاضدت قضایی توسط کارشناسان این مجموعه استفاده کردند.

به گزارش شمس، موسی خلیل اللهی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، تکریم ارباب‌ رجوع و حفظ حقوق عامه و تسهیل در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و حقوقی و نیز پیشگیری از اطاله دادرسی را از جمله اولویت‌های دستگاه قضایی اعلام کرد که توسعه خدمات مشاوره ای و معاضدت قضائی بر همین اساس صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: در این راستا تسهیل مراجعات مردم به دستگاه قضایی و افزایش آگاهی مراجعه‌ کنندگان در تدوین صحیح دادخواست‌ها و آشنایی با روند قضایی اهمیت به سزائی دارد.
خلیل اللهی یکی از مهم‌ترین عوامل اطاله دادرسی را ناآگاهی و آشنا نبودن مردم با روندهای قضایی عنوان و اضافه کرد: در این خصوص و به‌ منظور بالا بردن آگاهی و جلب رضایت مراجعه‌کنندگان، واحد ارشاد و معاضدت قضایی در دادگستری استان تشکیل ‌شده است.
وی با تاکید بر لزوم معرفی و تبیین خدمات واحد ارشاد و معاضدت قضایی در جامعه، گفت: با معرفی هرچه بهتر این واحد در جامعه بسترهای لازم برای ارتقای آگاهی های مردم و بهره‌مندی افراد بی‌بضاعت از خدمات حقوقی فراهم می‌شود.

  • منبع خبر : نصر