بعد زلزله ۲ ساعت دنبال مسئولان دویدیم تا بیایند کار کنند/ استقرار دو موکب در مناطق زلزله‌زده به همت خیرین
بعد زلزله ۲ ساعت دنبال مسئولان دویدیم تا بیایند کار کنند/ استقرار دو موکب در مناطق زلزله‌زده به همت خیرین
سردار خرم گفت: روز گذشته تنها دو و نیم ساعت دنبال کسانی دویدیم که باید می‌آمدند و کار می‌کردند.

به گزارش شمس، «سردار عابدین خرم» شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران آذربایجان شرقی اظهار داشت: برخی روستاهای ما کاملا کاهگلی و خشتی هستند و اگر زلزله در آنجا روی می‌داد، یک نفر هم سالم باقی نمی‌ماند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیریت صحنه در حوادث و مواقع بحران بسیار حایز اهمیت است، عنوان کرد: کار پشت صحنه با آنچه که ما می‌بینیم متفاوت است، هر چند همگی تلاش می‌کنند، اما نیازمند مدیریتی هستیم که اولویت را مشخص و روند کار را کنترل کند.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه باید متناسب با وضع موجود نشست‌هایی برای ساماندهی امکانات داشته باشیم، خاطرنشان ساخت: دیروز با استفاده از امکانات مهندسی سعی کردیم تا احشام تلف شده را از نظر خسارت دیدگان دور کنیم، چرا که این احشام برای ساکنان روستا بسیار ارزشمند و به مثابه سرمایه‌های آن‌ها هستند.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت صحنه و رصد و پایش به منظور اطلاع از کمبودها گفت: روز گذشته تنها دو و نیم ساعت دنبال کسانی دویدیم که باید می‌آمدند و کار می‌کردند؛ اصلی‌ترین مشکل ما در روستاهایی با خرابی بالا مدیریت صحنه است.

سردار خرم با اعلام اینکه باید نیروهای ارزیابی و کنترل کننده مسئول و اکیپ‌هایی برای این کار گماشته شوند، تصریح کرد: قبل از اتمام آواربرداری‌ها امکان اسکان موقت با چادر و یا استقرار کانکس نیست؛ آواربرداری‌ها اصلا شروع نشده بود که تلویزیون زیرنویس می‌کرد، تمام شده است.

وی در پایان از استقرار دو موکب به کمک خیران و بازاری‌های تبریز به منظور طبخ غذای گرم و آماده برای زلزله زدگان خبر داد.

انتهای پیام/