برگزاری راهپیمایی روز قدس در ۴۰ نقطه از آذربایجان‌شرقی/ سخنران روز قدس در تبریز آیت الله حسینی بوشهری است
برگزاری راهپیمایی روز قدس در ۴۰ نقطه از آذربایجان‌شرقی/ سخنران روز قدس در تبریز آیت الله حسینی بوشهری است
حجت‌الاسلام تقی‌زاده گفت: راهپیمایی روز تاریخی قدس در 40 نقطه از استان همزمان با سراسر کشور از ساعت 10:39 دقیقه آغاز خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسین تقی‌زاده در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان روز جهانی قدس انتخاب شده است، اظهار داشت: بیت المقدس قبله تمام انبیای الهی و امت آنان بوده و قبله گاه نخستین پیامبر گرامی اسلام نیز بوده است که اهمیت این مکان مقدس برای مسلمانان را بیش از پیش می نماید.

وی ضمن اشاره به تاریخچه روز جهانی قدس عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آرمان آزادی خواهی این انقلاب الهی و اهداف و اندیشه ناب امام راحل عظیم الشأن ایجاب می کرد که از مستضعفین جهان حمایت کرده و از این رو سفارت رژیم صهیونیستی در تهران تعطیل و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) برای حمایت از مظلومین فلسطین و قدس شریف، روز جهانی قدس نامگذاری شد.

رئیس ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس استان آذربایجان شرقی خودباختگی برخی دول عربی در مقابل استکبار و صهیونیزم را یکی از ویژگیهای راهپیمایی روز جهانی قدس عنوان کرد و افزود: طرح معامله قرن که طرحی شوم از طرف شیطان بزرگ آمریکا و اسراییل غاصب است، یکی دیگر از ویژگیهای راهپیمایی امسال بوده که نشست آتی بحرین برای ارزیابی راه اندازی این طرح است.

وی تأکید کرد: از این رو شکوه و عظمت راهپیمایی روز جهانی قدس امسال می تواند در تصمیمات این نشست تأثیر گذار بوده و این توطئه ننگین را خنثی نماید.

حجت‌الاسلام تقی‌زاده تقویت انگیزه جهاد و مبارزه  مردم مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت را یکی از امتیازات راهپیمایی این روز عنوان کرد و افزود: معطوف کردن تمام نگاهها و قلبها به مسئله فلسطین، ایجاد وحدت ، انسجام و یکپارچگی بین ملت های مسلمان جهت پشتیبانی از قدس شریف، افشای چهره نفاق برخی دولتهای بظاهر اسلامی منطقه، تبیین اقدامات ضدحقوق بشری آمریکا در قبال مردم مظلوم فلسطین که وتی تمام قطعنامه های ضداسراییلی و انتقال سفراتخانه اسراییل به قدس نمونه کوچکی از این اقدامات است، از دیگر امتیازات راهپیمایی روز جهانی قدس می‌باشد.

وی به برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در بیش از ۴۰ نقطه در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: راهپیمایی این روز تاریخی همزمان با سراسر کشور در مرکز استان، کلیه شهرستانها و برخی شهرها و روستاها با شکوه و عظمت خاصی برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: در مرکز استان شهر شهید پرور تبریز نیز این راهپیمایی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مساجد و محلات به سمت مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره) شروع خواهد شد و سخنران مراسم راهپیمایی حضرت آیت الله حسینی بوشهری نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو خبرگان رهبری بوده و با قرائت قطعنامه راهپیمایان و اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز حضرت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم این مراسم پایان خواهد یافت.

حجت الاسلام تقی زاده در پایان از عموم مردم روزه دار، ولایتمدار و شهیدپرور استان دعوت کرد تا با شرکت گسترده و پرشور در این راهپیمایی یکبار دیگر با آرمانهای والای حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری تجدید میثاق نمایند.