برپایی همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مختلف در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز
برپایی همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مختلف در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از برگزاری همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های سیار پیام های نهضت عاشورا و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری با عنوان فصل سرخ در ایام محرم و صفر و برگزاری جلسات بصیرت افزایی در مراکز فرهنگی مناطق دهگانه شهرداری خبر داد.

به گزارش شمس، حجت الاسلام احمد حمیدی در گفت‌وگو با برنامه تبریزیم در خصوص برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرداری تبریز در ایام محرم اظهار کرد: شهرداری تبریز‌ با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و مذهبی در ایام محرم با رویکرد اشاعه فرهنگ عاشورایی و تقویت باورهای دینی یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی می‌دارد.

وی با اشاره به برگزاری شش ویژه برنامه زنان عاشورایی با هدف نقش زنان در نهضت امام حسین(ع) در ایام محرم در پارک‌های بانوان تبریز، افزود: محرم و مراسم عزاداری این ایام یک فرصت تربیتی برای خانواده‌ها، کودکان و جامعه است تا بتوانیم درس‌های تربیتی قیام امام حسین (ع) را در قالب‌های مختلف آموزش دهیم.

حمیدی، اجرای نمایش‌های آیینی، پخش فیلم‌های عاشورایی در آمفی تئاترهای شهرداری و قرائت زیارت عاشورا در مراکز فرهنگی و پارک‌های بانوان و همه ساختمان‌های اداری شهرداری تبریز در دهه اول محرم و روزهای پنجشنبه  ایام محرم از برنامه‌های فرهنگی شهرداری است که در ایام محرم برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز افزود: بخش عمده برنامه‌های فرهنگی و هنری به کودکان اختصاص دارد که در قالب مسابقات نقاشی و خوشنویسی، مراسم عزاداری ویژه کوکان، قصه‌گویی و… با محوریت مراکز فرهنگی شهرداری اجرا می‌شود.

وی همچنین از اجرای طرح روایت عشق در قالب برگزاری ۴۰ برنامه خاطره‌گویی فرماندهان و رزمندگان سالهای دفاع مقدس در ۳۰ مناسبت مذهبی و دفاع مقدس از ایام محرم، تا پایان سال در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز خبر داد.

حجت الاسلام حمیدی در پایان تصریح کرد: مراسم ایام محرم و آیین‌های دینی و مذهبی هر چه باشکوه تر و پر محتوا تر در خور شان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار شود تا زمینه آشنایی و انس بیشتر مردم با اسوه کرامت و هدایت را بیش از پیش در ماه محرم فراهم شود.