برندهای صنعتی تبریز در معرض خطر هستند
برندهای صنعتی تبریز در معرض خطر هستند
ایرج شهین باهر شهردار تبریز گفت: برندهای صنعتی این شهر در معرض خطر بوده و حفظ و مراقبت از آن ها ضروری است.

به گزارش شمس، شهردار تبریز، شامگاه سه شنبه در مراسم تجلیل از کارآفرینان جوان صنعت کفش استان افزود: تنها برند کفش تبریز نیست که در معرض خطر بوده بلکه ده‌ها برند دیگر نیز در این شهر وجود دارد که اگر توجه کافی به آنها نشود، به راحتی از دست خواهد رفت.

وی اظهار داشت: در هندوستان، فرش توسط ربات و دستگاه‌های الکترونیکی تولید و به نام فرش ایرانی به فروش می‌رسد که این کار نتیجه عدم وجود بستر و توجه مناسب به فضای کسب و کار در کشور است.

شهین باهر با اشاره ضرورت مراقبت از داشته‌های این شهر گفت: باید از داشته‌های تبریز و برندهای آن مانند کیف، کفش و صنعت چرم و حتی فرش مراقبت کرد و نگذاشت این برندها از بین بروند.

وی ادامه داد: برندهای صنعتی تبریز مانند کفش، چرم و فرش، گردشگرپذیر بوده و به عنوان داشته‌های معنوی این شهر نیاز به مراقبت دارند و همه باید دست در دست هم دهیم تا این صنایع روی پای خود بمانند چرا که فعالیت آن ها و معرفی برند تبریز کمک شایانی در جذب گردشگری و رونق اقتصادی این شهر خواهد داشت.

او یادآوری کرد: اقدامات خوبی مانند ایجاد مدرسه مهارت عالی کفش و شهرک کیف و کفش و چرم در این شهر انجام شده است که این اقدامات در برندسازی و جذب گردشگر نقشی موثری دارد.

شهردار تبریز با اشاره به وظایف شهرداری در قبال رونق صنعت و ایجاد فضای کسب و کار گفت: تلاش شده است تا در امور مربوط به حوزه شهرداری مانند تعرفه عوارض برای این صنایع مساعدت لازم انجام شود و اگر در تبریز فضای کسب و کار فراهم شود می‌توان تولیدات خود را نه تنها به سرتاسر ایران بلکه به تمام دنیا صادر کرد.

شهین باهر، افزود: چرم و کفش تبریز را با محصولات ایتالیایی مقایسه می ‌کنیم نه با تولیدات کشورهای منطقه مانند ترکیه و این امر مستلزم همکاری و تعامل همه بخش‌ها برای ایجاد فضای بهتر کسب و کار است تا بهره کافی از این برندها ببریم.

در این مراسم از تعدادی از کارآفرینان جوان صنعت کفش تبریز تجلیل شد.

انتهای پیام/